Iza Łęcka Iza Łęcka 13.01.2021 10:29
Ghostrunner - One More Level
973V

Ghostrunner wielkim sukcesem. Twórcy potwierdzają sprzedaż i planują dalszy rozwój gry

Kolejna dobra wiadomość od wydawcy Ghostrunnera. Jak podaje All in! Games tytuł cieszy się większym zainteresowaniem niż oczekiwano. Deweloperzy zamierzają iść za ciosem i mówią o strategii na najbliższe miesiące.

Utrzymana w klimacie cyberpunkowym gra polskiego studia One More Level może świętować kolejny sukces. Po bardzo dobrym przyjęciu przez recenzentów i graczy (sprawdźcie naszą opinię), przyszedł czas na pierwsze podsumowanie sprzedaży. Jak się okazuje, do końca 2020 roku Ghostrunner sprzedał się w ilości ponad 500 tysięcy egzemplarzy. Rezultat jest znacznie wyższy niż oczekiwano, a liczba może być jeszcze okazalsza, bowiem kolejne statystyki spływają do wydawcy z opóźnieniem.

CEO wydawnictwa All in! Games, Piotr Żygadło nie ukrywa zadowolenia z obranej strategii i wyniku gry akcji:

„Gdy ustalaliśmy cel na początku naszej współpracy ze studiem developerskim One More Level, zakładaliśmy łączną sprzedaż na poziomie 400 tys. egzemplarzy. Takimi też szacunkami kierował się biegły przy wycenie wartości firmy. Poziom ten udało się osiągnąć w zaledwie dwa miesiące, więc możemy być bardzo zadowoleni z tego, jak gra się sprzedaje. Po tym jak przed premierą tytuł awansował na czołowe miejsca w globalnym rankingu Wishlist na Steam, apetyty znacznie wzrosły i zweryfikowaliśmy nasze cele oraz oczekiwania. Pół miliona sprzedanych sztuk poprzez wszystkie sklepy i platformy to wynik, który nas cieszy i pokazuje, że nasza strategia zmierza we właściwym kierunku”.

To jednak jeszcze nie koniec. Po zapewnieniu zimowego DLC oraz Hardcore Mode, przyszedł czas na kolejne nowości. Jak podkreśla Żygadło, Ghostrunner będzie intensywnie wspierany przez najbliższy rok. W planach są kolejne aktualizacje oraz wydanie sporego DLC, następne promocje i ogłoszenie, które może zainteresować posiadaczy konsol nowej generacji. Deweloperzy intensywnie dążą do wydania aktualizacji na PS5 i Xboksy Series X|S, które może cieszyć się sporą popularnością.

Źródło: Informacja prasowa: bettergamingagency

Tagi: All in! Games Ghostrunner One More Level