Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.01.2021 14:32
PS5 czarny i biały model
2030V

PS5 i DualSense z oficjalną dokumentacją. Firmy będą mogły tworzyć panele i akcesoria do pada

PS5 i DualSense trafiły do sprzedaży w zeszłym roku, ale dopiero teraz opublikowano oficjalną dokumentację PlayStation 5 oraz akcesoriów przygotowanych przez Sony. Firmy otrzymają teraz kompletne informacje dotyczące między innymi paneli do nowej konsoli japońskiego producenta.

W 2019 roku redakcja Letsgodigital opublikowała zdjęcia patentu urządzenia, którym okazał się devkit PS5. Później mogliśmy nawet spojrzeć na prawdziwe fotki sprzętu, ale przez miesiące brakowało nam konkretnych zdjęć samego PlayStation 5.

Sony udało się upilnować designu urządzenia, ponieważ dopiero 8 stycznia 2021 roku opublikowano dwa ostatnie patenty – japoński producent w listopadzie 2020 roku zarejestrował wygląd PlayStation 5, PlayStation 5 Digital Edition oraz wszystkich akcesoriów przygotowanych na premierę.

Korporacja chciała mieć pewność, że tym razem informacje nie pojawią się w Sieci przed czasem. Jak jednak podkreślają specjaliści od szukania patentów z Letsgodigitalfirma przedstawiła kompletne szczegóły dotyczące wymiennych paneli PS5 oraz DualSense.

Teraz producenci mogą bez problemu wykorzystać konkrety, by stworzyć identyczne panele względem oryginalnych, ponieważ ich projekty będą bazować na dokumentacji Sony. Możemy podejrzewać, że Japończycy szykują się także do ujawnienia swoich elementów PlayStation 5 – w szczegółach pojawił się fioletowy kontroler DualSense.

PS5 i DualSense oficjalne patenty - 1

PS5 i DualSense oficjalne patenty - 2

PS5 i DualSense oficjalne patenty - 3

Źródło: https://nl.letsgodigital.org/spelcomputers-games/playstation-5-sony-dualsense-controller/

Tagi: DualSense patent playstation playstation 5 ps5