Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 10.01.2021 12:30
Valve szuka psychologa
566V

Valve zatrudni psychologów do pomocy przy tworzeniu gier. Firma zamierza postawić na unikalne doświadczenia

Choć ogłoszenia o prace w branży gier to nic nadzwyczajnego, to w tym przypadku Valve zdaje się stawiać krok naprzód względem wielu innych studiów deweloperskich - firma szuka psychologów. 

Valve przypomniało o sobie z przytupem w ubiegłym roku, gdy znienacka ogłosili nadejście Half-Life: Alyx - ciekawego projektu ze świata kultowego uniwersum, który dostępny jest wyłącznie w wirtualnej rzeczywistości. Tytuł przyjął się znakomicie, a fani zgodnie twierdzili, że to jedna z najlepszych gier 2020. Cóż, ciężko się temu dziwić - gdy Valve się za coś bierze, zazwyczaj (z małymi wyjątkami) dostarczają jakość. 

Warto więc wspomnieć o najnowszym ogłoszeniu, które wypłynęło z ich strony. Jak bowiem z niego wynika, firma szuka psychologów, których mogłaby zatrudnić do pracy przy grach! I nie - bynajmniej nie chodzi o walkę na froncie komfortu psychicznego deweloperów, ale o dostarczenie jak najlepszych doświadczeń w grach oraz nowej technologii. Trzeba przyznać, że brzmi to wyjątkowo interesująco. 

Informacja bardzo szybko rozpaliła nadzieje fanów, którzy błyskawicznie uznali, że skoro chcą dostarczyć wrażeń tak mocnych, iż współpracują w tej materii z psychologami, prawdopodobnie chodzi o kolejną odsłonę serii Half-Life. Cóż, osobiście unikałbym tego typu daleko idących wniosków, ale bez wątpienia wiadomość może intrygować. Biorąc pod uwagę masę kontrowersji w związku z tematyką wielu gier w dzisiejszych czasach, obecność osoby wykształconej w takim kierunku na pokładzie może być nieoceniona. 

Źródło: https://www.gamingbolt.com/valve-looks-to-hire-psychologist-for-game-and-storefront-development

Tagi: gry psycholog steam valve