Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 09.01.2021 09:30
Resident Evil od Netflix szczegóły
3845V

Resident Evil od Netflixa z nowymi szczegółami. Informacje o piątce bohaterów

W Internecie pojawiła się w nocy masa szczegółów na temat serialu z uniwersum Resident Evil, który ma się ukazać z ramienia platformy Netflix. Trzeba przyznać, że zapowiada się bardzo ciekawie!

O planach odnośnie do serialu "Resident Evil" pierwsze informacje pojawiały się już prawie rok temu - Wojtek zaprezentował Wam wtedy pierwsze szczegóły. Przez kolejne pół roku w temacie była cisza, aż do momentu, w którym sam Netflix zdecydował się potwierdzić prace nad projektem. Wraz z oficjalnym ogłoszeniem pojawiły się także kolejne wiadomości na temat tego, co właściwie dane nam będzie zobaczyć.

Na najnowszą garść szczegółów musieliśmy jednak ponownie czekać kilka miesięcy - wreszcie jednak, minionej nocy, w Internecie pojawił się zbiór kolejnych wiadomości. Rzućcie okiem, w jaki sposób sami twórcy z Constantin Film opisują każdego z piątki bohaterów, jacy będą prawdopodobnie przewijać się przez cały serial:

 • Młoda Jade (kobieta, 14 lat) - jest odważną, zbuntowaną i ekstrawertyczną nastolatką. Cechuje ją pewność siebie - nie ma problemów z przystosowaniem i zawieraniem pzyjaźni. Choć zamyka się w dość bezwzględnej skorupie, w środku jest ciepła i miła. Jej najbliższą przyjaciółką jest zamknięta w sobie siostra bliźniaczka, Billie. Pod wieloma względami są przeciwieństwami, ale zuchwałe decyzje Jade ostatecznie doprowadzają jej siostrę do kłopotów.
   
 • Młoda Billie (kobieta, 14 lat) - podobnie jak Jade, Billie jest niezadowolona z konieczności zmiany całego swojego świata i przeniesienia się do społeczności podobnej do Stepford Wives. Jednak w przeciwieństwie do bliźniaczki, stara się być optymistką. W gruncie rzeczy to właśnie ją cechuje - zawsze stara się patrzeć pozytywnie i pokojowo. Jest jednak zamknięta w sobie i pełna miłości.
  Ta sama miłość i prawość stawia ją na tragicznej ścieżce, kiedy zakrada się do laboratorium swojego ojca, aby zdemaskować nieludzkie traktowanie i testowanie zwierząt.
  Podczas włamania Billie zostaje ukąszona przez wściekłe zwierzę cierpiące na nieznany wirus. Wydarzenie ma katastrofalne skutki dla Billie, które zaczynają się od zmiany jej osobowości - staje się coraz bardziej wściekła i łatwo traci kontrolę nad swoimi emocjami. Wraz z towarzyszącą jej Jade, Billie próbuje znaleźć odpowiedzi na to, co się z nią dzieje i sposób, aby to powstrzymać.
   
 • Jade (kobieta, 28 lat) - bardzo się zmieniła od jej lekkomyślnych młodzieńczych lat. Jest zmotywowanym naukowcem, który potrafi przetrwać dzięki swojej inteligencji. Jest pełna poczucia winy i w pewnym sensie czuje się odpowiedzialna za apokaliptyczny łańcuch wydarzeń, które skazały jej siostrę na zagładę i na zawsze zmieniły świat.
  Jade nienawidzi Umbrella, totalitarnej mega-korporacji, która przetrwała apokalipsę. Jest w stałym związku z Arjunem, który ma młodą córkę Beę. Jade kocha ich oboje i bardzo się nimi opiekuje, ale postanawia pracować w terenie, starając się kontynuować swoje badania naukowe.
   
 • Albert Wesker (mężczyzna, 40-49 lat) - jest tajemniczy, czarujący i pełen tajemnic. Jest jedynym rodzicem swoich dwóch nastoletnich córek. Chociaż pozornie wydaje się błyskotliwym umysłem naukowym, skrywa także mroczną stronę. Jednak im więcej czasu z nim spędzamy, tym trudniej dochować mu swoich sekretów.
  W końcu jego wściekła ambicja wychodzi na jaw. Albert jest niezwykle zmotywowany swoim odkryciem naukowym, które powoduje, że testuje swoje teorie bez cierpliwości, aby przewidzieć ich straszne konsekwencje dla świata. Rola wielowarstwowa i wieloaspektowa.
   
 • Evelyn Marcus (kobieta, 40 lat) - jest córką tajemniczego szefa korporacji. Jest władcza, bezlitosna, dwulicowa. Kiedy w korporacji coś się psuje, zostaje wezwana do rozwiązania problemów… i robi to bardzo agresywnie. Ma żonę i syna Simona (popularnego 15-letniego sportowca i informatyka w jednym, który w młodym wieku ma już zaawansowane umiejętności hakerskie).

Niestety na ten moment nie znamy żadnych informacji na temat obsady powyższych ról - w gruncie rzeczy wciąż nie wiadomo, czy Netflix zdecyduje się postawić na znane nazwiska, czy może dostaniemy świeżych aktorów. Wiele powinno rozjaśnić się w przyszłym miesiącu, gdy mają rozpocząć się prace na planie serialu "Resident Evil".

Źródło: https://www.theilluminerdi.com/2021/01/08/new-resident-evil-series-story/

Tagi: netflix Resident Evil serial