Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.08.2020 13:57
Resident Evil Netflix
3102V

Resident Evil oficjalnie na Netflix! Platforma opracowuje serial

Netflix właśnie potwierdził przygotowanie kolejnego serialu, który powinien szczególnie zainteresować graczy. Platforma sięga po „Resident Evil” i zamierza zaproponować widzom historię live-action.

W lutym 2020 roku informowałem naszych czytelników o pierwszych szczegółach serialu „Resident Evil”. Platforma przez miesiące nie potwierdziła opracowania serialu, ale właśnie otrzymaliśmy szczegóły. Nadciąga pełnoprawna historia z aktorami.

Netflix postanowił przedstawić historię dzieci Weskera, którzy trafią do „Nowego Raccoon City”. Jak widać poniżej  scenariusz opracuje Andrew Dabb, który przez lata pracował nad serialem „Nie z tego świata”. Natomiast za reżyserię będzie odpowiadać Bronwen Hughes – wcześniej pracowała ona nad takimi serialami jak „The Walking Dead”, „Zadzwoń do Saula”, „Trzynaście powodów”, ale zazwyczaj rozwijała 1-2 odcinki.

W pierwszym sezonie zobaczymy osiem odcinków i każdy będzie trwać około godziny. Warto zwrócić uwagę, że w opracowanie serialu zostanie zaangażowany Constantin Film – ta firma pojawiła się już w przecieku z początku roku.

Redakcja The Hollywood Reporter potwierdziła, że Netflix od miesięcy szukał odpowiedniego showrunnera. Dopiero Andrew Dabb został jednym z twórców i rozpocznie on prace nad projektem po zakończeniu „Supernatural” – The CW musiało przerwać prace nad ostatnim sezonem z powodu sytuacji na świecie.

„Resident Evil to moja ulubiona gra w historii. Jestem niezwykle podekscytowany, że mogę opowiedzieć nowy rozdział w tej niesamowitej opowieści i przedstawić pierwszy w historii serial Resident Evil klientom platformy Netflix na całym świecie.” – powiedział Andrew Dabb

Serial przedstawi wydarzenia w dwóch liniach czasu – w pierwszej 14-letnie siostry Jade i Billie Wesker zostają przeniesione do New Raccoon City. Im dłużej dziewczyny przebywają w tym miejscu, to zaczynają rozumieć, że miasto skrywa wiele sekretów, identycznie jak ich ojciec – to właśnie te tajemnice mogą zniszczyć świat. Druga linia czasu przeniesie widzów ponad 10 lat w przyszłość, gdy na Ziemi pozostało już mniej niż 15 mln ludzi i ponad 6 mld jest zainfekowanych. Jade zostanie główną bohaterką i mając 30 lat będzie walczyć o przetrwanie w trudnym świecie, ale jej przyszłość będzie ją wciąż prześladować.

Sprawdźcie wrześniowe nowości z platformy Netflix.

Źródło: Twitter: NXOnNetflix
https://www.hollywoodreporter.com/news/resident-evil-tv-series-officially-a-go-at-netflix

Tagi: netflix Resident Evil serial