Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.01.2021 15:50
Cyberpunk 2077 x Stadia
2376V

Cyberpunk 2077 działa zdumiewająco dobrze na Stadii. QLOC przygotował nową wersję

Cyberpunk 2077 trafił nie tylko na konsole Sony, Microsoftu oraz komputery osobiste. Stadia również otrzymała swoją wersję i w tym wypadku za przygotowanie portu odpowiadał rodzimy QLOC. Autorzy nie zawiedli dostarczając na rynek ciekawą alternatywę.

Cyberpunk 2077 od premiery mierzy się z problemami, które są szczególnie widoczne na konsolach pierwszej generacji. CD Projekt RED zadbał już o pierwsze łatki znacząco wpływające na rozgrywkę, ale największe aktualizacje wciąż nadciągają.

Wielu graczy jednak zapomniało, że Cyberpunk 2077 trafił także na Stadię i CD Projekt RED nie zdecydował się na prosty port QLOC zaopiekował się tytułem i najnowsze wyniki gry są zaskakujące.

Cyberpunk 2077 działa na Stadii w niższej rozdzielczości względem Xboksa Series X, ale w trybie jakościowym zapewnia wyższą liczbę pikseli względem PlayStation 5. Twórcy w tym wypadku oferują nawet dwa warianty rozgrywki, które możemy przełączać nawet bez wykupienia Stadia Pro – co nie jest normalne.

W przypadku płynności animacji, gracze mogą liczyć na Stadii na 30 klatek na sekundę (tryb jakościowy) lub 45-55 fps (tryb płynności). Trzeba jednak zauważyć, że w tym drugim wypadku użytkownicy otrzymają znacznie niską rozdzielczość (810p-972p, względem 1440p-1584p w quality mode).

Digital Foundry jednak podkreśla, że aktualnie (biorąc pod uwagę wysokie ceny komponentów do PC i braki w dostępności konsol nowej generacji) Cyberpunk 2077 na Stadii jest ciekawą alternatywą – musicie jedynie posiadać bardzo dobre połączenie internetowe.

Jesteście ciekawi Stadii? Przeczytajcie nasz test i wrażenia z kontrolera.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2021-cyberpunk-2077-stadia-is-the-surprise-package

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077