Iza Łęcka Iza Łęcka 07.01.2021 13:31
LG OLED CX
1320V

LG OLED CX z kłopotliwą aktualizacją dla graczy. Producent planuje szybko naprawić błąd

Seria LG OLED CX jest chwalona w większości rankingów telewizorów przygotowywanych z myślą o entuzjastach konsolowej rozgrywki. Jak się jednak okazuje, najnowsza aktualizacja sprzętu negatywnie wpływa na działanie ekranów podczas zapoznawania się z grami. Sprawdźcie szczegóły.

Podczas ostatnich, świątecznych wyprzedaży kolejni klienci mogli sięgnąć po telewizory LG OLED CX, których zeszłoroczne modele są szczególnie polecane osobom lubującym się w ogrywaniu produkcji na konsolach. W wielu rankingach odbiorniki zgarniają znakomite oceny, a specjaliści podkreślają ich atuty.

Najnowsza aktualizacja wprowadza jednak nieco zamieszania. LG postanowiło poprawić jakość odtwarzania filmów i seriali ze wsparciem Dolby Vision, zapewniając między innymi lepszy poziom czerni, przez co ograniczeniu uległa skala jasności, której maksymalne wartości często są wykorzystywane w trybie dla graczy.

Jasność LG OLED CX w Game Mode (HDR) spadła o około 100 nitów – jest to redukcja o około 10-15%. Redakcja HDTVTest potwierdza, że jest to niedogodność, którą mogą odczuć szczególnie właściciele modeli umieszczonych w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach.

LG ma już pracować nad stosownymi plikami poprawiającymi błąd, jak na razie więc warto rozważyć, czy potrzebujecie najnowszego firmware. Użytkownicy mogą liczyć na lepszą jakość Dolby Vision, jednak uruchamiając gry, doświadczycie ciemniejszego obrazu.

Sprawdźcie naszą recenzję OLED LG E9. Przypomnijmy, że Koreańczycy niedawno zapowiedzieli nowe, gamingowe modele telewizorów, charakteryzujące się wygiętym wyświetlaczem.

Źródło: https://winfuture.de/news,120414.html

Tagi: Gaming Mode LG LG CX OLED LG OLED