Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.01.2021 19:29
PlayStation 4 i Xbox One
930V

PS4 i Xbox One mają pomóc w nauce. Brytyjskie szkoły reagują na pełny lockdown

Wielka Brytania wprowadziła pełny lockdown, który może mocno wpłynąć na dzieci w wieku szkolnym. Nauczyciele chcą pomóc swoim uczniom, więc zdecydowano się przygotować poradniki, jak można wykorzystać PlayStation 4 i Xboksa One do nauki.

W Wielkiej Brytanii wprowadzono pełny lockdown, przez który zamknięto między innymi szkoły. Wielu rodziców również musi pracować z własnych domów i pojawił się problem – skąd wziąć dodatkowy komputer dla uczniów? I tutaj mają pomóc konsole.

W szkołach pojawiły się poradniki, dzięki którym osoby bez dodatkowych komputerów mogą wykorzystać wbudowane przeglądarki w konsolach – za ich pomocą można włączyć między innymi Microsoft Teams. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale pomysł zapewni kontakt z nauczycielem.

Muszę zaznaczyć, że przedstawiony poradnik został przygotowany już w zeszłym roku, ale teraz jest on prawdziwym hitem wśród Brytyjczyków, którzy potrzebują pomocy w zorganizowaniu odpowiedniej pracy i nauki w domach. Jak widać nawet konsole mogą pomóc w nauce, a czasami jest pewnie łatwiej wykorzystać wolny telewizor niż szukać dodatkowego komputera.

PlayStation 4 i Xbox One poradnik

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/01/uk_schools_suggesting_ps4_for_home_learning_during_lockdown

Tagi: playstation 4 Xbox One