Iza Łęcka Iza Łęcka 06.01.2021 07:00
PlayStation logo klasyczne Sony
1576V

PlayStation uzyskało w 2020 roku najgorszą sprzedaż konsol na japońskim rynku od 1994 roku

Sony zaliczyło wymagający rok w Japonii, co potwierdzają najnowsze statystyki. Gracze kupili wyjątkowo mało konsol PlayStation, a łączna sprzedaż urządzeń nie przekroczyła 1 mln sztuk. To najgorszy rezultat od wielu lat.

W 2020 roku gigant branży zaoferował kilka niezwykle udanych gier, a dodatkowo rozpoczął nową generację, jednak tak korzystne okoliczności nie przyczyniły się do zwiększonego zainteresowania sprzętem z logiem PlayStation wśród japońskich graczy.

W Sieci pojawiła się infografika prezentująca sprzedaż konsol PlayStation na japońskim rynku, z której jasno wynika, że Sony zanotowało najgorszy wynik od 1994 roku, czyli od startu swojego pierwszego urządzenia dla sympatyków elektronicznej rozgrywki. W 12 miesięcy nie udało się sprzedać 1 mln egzemplarzy sprzętów.

Intrygującą kwestię można uzasadnić zaspokojonym rynkiem i trudną sytuacją na świecie w dobie pandemii, jednak w tych okolicznościach gaming cieszy się wyjątkowo dobrymi wynikami, a niemal na całym świecie gry oraz konsole cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Nie brakuje opinii, zgodnie z którymi Japończycy faktycznie odsuwają się od marki PlayStation, a ostatnia analiza sytuacji wykonana przez Hideki Yasudę (analityk Ace Economic Research Institute) ma być tego najlepszym dowodem.

Trzeba przyznać, że poniższy wykres wygląda zaskakująco – w rekordowym czasie Sony sprzedało aż 5 mln pudełek z konsolami na swoim rodzimym rynku, tymczasem od 2016 roku rezultaty giganta ulegają pogorszeniu.

PlayStation sprzedaż konsol w Japonii od 1994 roku

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/01/once_again_japanese_playstation_hardware_sales_have_fans_talking

Tagi: Japonia PlayStation playstation 4 PlayStation 5 PS4 PS5