Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.01.2021 14:26
Battleborn okładka
365V

Battleborn odchodzi na emeryturę. Gearbox Software wkrótce wyłączy serwery

Battleborn nie osiągnęło oczekiwanego przez Gearbox Software sukcesu, więc jeszcze w styczniu produkcja będzie niedostępna. Firma wyłączy serwery i gracze nie otrzymają możliwości rozgrywania jakichkolwiek spotkań.

Battleborn miał rywalizować z Overwatchem i zapewnić Gearbox Software spokojny czas na dopracowanie Borderlands 3, ale jak wiadomo produkcja została zmiażdżona przez hit Blizzarda. Twórcy już w 2019 roku zapowiedzieli zamknięcie serwerów i ta sytuacja wkrótce będzie miała miejsce.

25 stycznia nadejdzie moment, w którym 2K Games i Gearbox Software zakończą żywot Battleborn. Od tego dnia nie rozegracie już żadnego meczu – twórcy nie zamierzają zapewnić nawet zabawy offline z botami. W rezultacie jeśli zamierzacie zdobyć platynę lub calaka, to macie ostatnie dni na pobieganie po serwerach.

Battleborn trafił na rynek w bardzo złym momencie i choć pozycja oferowała przyjemny gameplay, to jednak nie miała szans zmierzyć się z Overwatchem – to produkcja Blizzarda wypełniła lukę i gracze nie chcieli już kolejnych hero shooterów.

Źródło: https://gamingbolt.com/battleborn-servers-to-shut-down-later-this-month-and-will-never-be-playable-again

Tagi: 2k games Battleborn Gearbox Software