Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.01.2021 09:36
Kingdom Come na Switch błędem Nintendo. Warhorse dementuje wieści
609V

Kingdom Come na Switch błędem Nintendo. Warhorse dementuje wieści

Wygląda na to, że wczorajsza radość dotycząca rzekomego wydania Kingdom Come: Deliverance na Switch była przedwczesna.

Ktoś w japońskim oddziale Nintendo popełnił błąd, umieszczając Kingdom Come: Deliverance na liście nadciągających nowości na Switch. Gra miałaby według tej listy trafić na hybrydową konsolę Nintendo już 18 lutego 2021 r.

Wiemy już, że to nieprawdziwe informacje. Pracownik Warhorse Studios (dział PR) wyjaśnił na Twitterze, że czeskie studio nie prowadzi obecnie żadnych prac w tym kierunku i nie ma planów dotyczących switchowego wydania.

"Byłoby fajnie mieć switchową wersję Kingdom Come Deliverance, ale niestety nie mamy obecnie żadnych planów w tym kierunku. Sprawdzamy, kto był na tyle ambitny, by myśleć, że jest inaczej. Póki co jednak... wybaczcie ludziska" - napisał Tobi Stolz-Zwilling z Warhorse.

Cóż, szkoda. Fani realistycznych klimatów średniowiecznych mają jednak czego wyczekiwać. Wszystko wskazuje bowiem na to, że czeskie studio Warhorse prowadzi obecnie prace nad Kingdom Come 2 (sprzedaż części pierwszej jest na tyle dobra, że można być spokojnym o sequel), a przy okazji powstaje również serial live-action, bazujący na wydarzeniach z gry.

Źródło: https://nintendoeverything.com/kingdom-come-deliverance-switch-listing-seems-to-have-been-a-mistake/

Tagi: Deep Silver Kingdom Come: Deliverance Warhorse Studios