Iza Łęcka Iza Łęcka 09.10.2020 12:56
Kingdom Come: Deliverance live-action
656V

Kingdom Come: Deliverance otrzyma adaptację live-action. Za produkcję odpowiada były szef Netflixa

Średniowieczna opowieść Henryka zostanie przeniesiona na duże lub małe ekrany – Erik Barmack jest zainteresowany stworzeniem adaptacji Kingdom Come: Deliverance z aktorami. W produkcję będzie zaangażowane studio Warhorse.

Kingdom Come: Deliverance to jedna z niespodzianek aktualnej generacji. W swoim czasie pisaliśmy o znakomitej sprzedaży produkcji oraz ciekawych zadaniach, tymczasem możemy ogłosić, że marka będzie rozwinięta. Twórcy jeszcze nie potwierdzają nowej gry, natomiast zamierzają wciąż pracować z klimatycznym IP.

Redakcja Variety potwierdza, że Erik Barmack (były wiceprezes i producent Netflixa) nawiązał współpracę z Warhorse Studios, by przygotować adaptację Kingdom Come: Deliverance. Obecnie nie potwierdzono, czy Wild Sheep Content (przedsiębiorstwo Barmacka) zdecyduje się na serial lub film, jednak w projekt na pewno zostaną zaangażowani aktorzy.

Producentami produkcji zostali Barmack oraz Martin Frývaldský, dyrektor generalny Warhorse Studios. Zespół rozpoczął poszukiwanie potencjalnych scenarzystów oraz reżyserów.

Należy dodać, że Barmack zajmuje się już przygotowaniem filmu na podstawie serii Yakuza. Twórca wielokrotnie podkreślał, że pragnie wyszukiwać „niesamowitych, nieamerykańskich światów, które są ważne na poziomie lokalnym, ale posiadają również regionalną i międzynarodową popularność, a takich poszukują stacje streamingowe, producenci, by uczynić je jeszcze bardziej światowymi”.

„Szczególnie interesujące jest to, że gry wideo z ciężką narracją, jak Wiedźmin czy Kingdom Come: Deliverance, są wyjątkowo elastyczne i mają zarówno znaczenie lokalne, jak i wartość o charakterze uniwersalnym.”

Źródło: https://variety.com/2020/film/global/kingdom-come-deliverance-erik-barmack-warhorse-studios-1234797631/

Tagi: adaptacja Deep Silver erik barmack film Kingdom Come: Deliverance live-action serial Warhorse Studios