Iza Łęcka Iza Łęcka 05.01.2021 13:38
Cyberpunk 2077 Judy
3546V

Cyberpunk 2077 bez wyciętych opcji romansów [Aktualizacja #1]

W Night City można nawiązać bliższe relacje z kilkoma postaciami, choć gracze szybko odkryli, że opcje są ograniczone. CD Projekt RED jednak opracował znacznie bardziej rozbudowane możliwości fizycznych, romantycznych uciech, które najprawdopodobniej na ostatnim etapie zostały usunięte z Cyberpunka 2077.

Przed premierą najnowszego RPG-a, przedstawiciele polskiego studia podkreślali, że w futurystycznej metropolii śmiałkowie będą mogli nawiązać kontakt z wieloma bohaterami. Seksualność jest wpisana w codzienność Night City, czego doświadczymy chociażby w domach uciechy, gracze jednak brutalnie przekonali się, że zaproponowane przez CD Projekt RED opcje romansowania są dość okrojone. Część możliwości warunkuje wybrana w kreatorze postaci płeć, tymczasem coraz więcej wskazuje na to, że pomysły deweloperów zapewniały większą swobodę.

Jak się okazuje, wystarczy dotrzeć do odpowiednich plików i zastosować prostą modyfikację, by odblokować wyciętą (ukrytą?) zawartość – dzięki dokonanym zmianom V może romansować z Judy niezależnie od swojej płci. W tytule znalazły się wszystkie dialogi, które pierwotnie miały zagościć w rozgrywce, ale w ostateczności nie uzyskaliśmy do nich dostępu.

W Cyberpunk 2077 miał pojawić się także gejowski romans z Riverem, ale w ostateczności deweloperzy okroili możliwości wyboru V. Gracze nie powinni jednak zwracać uwagi na wykreowanego bohatera, a sukcesywnie prowadzona rozgrywka miała prowadzić do bliższych relacji z postaciami.

Możemy podejrzewać, że zespołowi najzwyczajniej zabrakło czasu na dopracowanie lub przygotowanie odpowiednich animacji. Choć dialogi są dostępne w kodzie gry, zdecydowano się je ukryć, a romansowanie ograniczyć.

Już wczoraj pojawiły się informacje o wycięciu okazałej zawartości w Cyberpunka 2077 – zgodnie z relacją jednego z anonimowych deweloperów, twórcy mają dopracować zawartość i dodać ją do produkcji, więc może i te elementy powrócą w szerszej formie?

[Aktualizacja #1]

Redakcja Eurogamer otrzymała wiadomość, według której CD Projekt RED nie wyciął opcji romansów. Linie kodu znajdują się w grze, ponieważ łatwiej jest nagrać obie wersje dialogów:

„Po prostu wygodniej i łatwiej było naszemu zespołowi lokalizacyjnemu z punktu widzenia produkcji nagrać wszystkie linie z dwoma głosami, dzięki czemu mogliśmy uniknąć omyłkowo pominięcia czegoś, co wymagałoby przyszłych nagrań”.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2021/01/random_cyberpunk_2077_fans_are_finding_and_restoring_cut_romance_options_still_buried_in_the_game

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077 romans