Nintendo Switch ma osiągnąć lepsze wyniki od PS5 i Xboksa Series X|S. W dominacji na rynku pomoże Switch Pro

Gry
1708V
Nintendo Switch ma osiągnąć lepsze wyniki od PS5 i Xboksa Series X|S. W dominacji na rynku pomoże Switch Pro
Iza Łęcka | 05.01.2021, 08:26

Zgodnie z przewidywaniami, następne 12 miesięcy zapowiada się dla Nintendo niezwykle obiecująco. Japończycy będą świętować kolejne sukcesy, a klienci nadal najchętniej będą sięgać po Nintendo Switcha. Analitycy są przekonani, że nadciąga ulepszona wersja konsoli (Switch Pro), która pomoże zdominować rynek.

Big N ma za sobą bardzo dobry rok, podczas którego jednak nie doczekał się premier dziesiątek nowych produkcji AAA. Rozbudowany katalog gier oraz dostępność sprzętu sprawiła, że to właśnie Nintendo Switch był najchętniej kupowaną konsolą.

Dalsza część tekstu pod wideo

Analitycy branży są pewni, że świadkami ideantycznej sytuacji będziemy w 2021 roku, ponieważ po raz kolejny to hybrydowa platforma będzie najczęściej wybieranym urządzeniem przez graczy. Odnośnie najbliższych 12 miesięcy redakcja GamesIndustry.biz zasięgnęła opinii specjalistów zajmujących się rynkiem gamingowym i trzech z nich zasugerowało, że Nintendo ponownie sprzeda więcej konsol od Sony oraz Microsoftu.

Część analityków jest również pewna, że Nintendo wypuści do sprzedaży Nintendo Switch Pro, który wzmocni osiągnięcie wysokiego rezultatu:

„Spodziewam się, że rodzina urządzeń Nintendo Switch będzie ponownie najlepiej sprzedającymi się konsolami w 2021 roku, po bardzo silnym 2020 roku. W zeszłym roku nie byłem przekonany, że w 2020 r. pojawi się nowy flagowy model Switcha, ale bardziej komercyjny sens ma wydanie zaktualizowanej wersji w 2021 r. Aktualnie posiadam ulepszoną wersję Switcha w moich prognozach na 2021 rok.” – Piers Harding-Rolls, Ampere Analysis

Dr Serkan Toto jest znawcą japońskiego rynku, który często przewiduje decyzje branżowych gigantów i on również wskazuje, że Nintendo przygotowuje ulepszony model sprzętu:

„Switch będzie najlepiej sprzedającą się konsolą również w tym roku, napędzaną przez więcej gier first-party, sprzętowe odświeżenie i urządzenie, które w ciągu 2020 roku rozwinęło się w produkt lifestyle'owy na masowym rynku” – Dr Serkan Toto, Kantan Games Inc.

Mat Piscatella z NPD nie ukrywa, że Nintendo Switch Pro nadejdzie, ale jego zdaniem Japończycy osiągną lepszy wynik od Sony oraz Microsoftu dzięki grom i działaniom promocyjnym:

„Pomimo wprowadzenia na rynek konsol PlayStation 5 i Xbox Series X|S, w 2021 roku to właśnie Nintendo Switch będzie sprzedawał najwięcej jednostek. Pójdę o krok dalej i zasugeruję, że będzie to wynikało z gier i działań promocyjnych, a nie z wydania nowego modelu” .

Piers Harding-Rolls przewiduje, że Nintendo Switch w 2021 roku będzie mógł się pochwalić około 24 mln sprzedanych egzemplarzy, podczas gdy łączna sprzedaż PlayStation 5 i Xboksów Series X|S wyniesie 25 mln. Zdaniem Dr Serkana Toto, Switch Pro powinien zadebiutować w następnym roku finansowym, który rozpocznie się w kwietniu.

Warto przypomnieć, że Nintendo doświadczyło rekordowego czasu na giełdzie, a w pewnym momencie plany Japończyków miały skupiać się na słabszej wersji Nintendo Switcha.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/analysts-expect-switch-to-outsell-ps5-and-xbox-series-consoles-in-2021-boosted-by-new-pro-model/

Komentarze (70)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper