Nintendo chciało stworzyć słabszego Switcha. Wyciek danych potwierdza próbę dogadania się z hakerem

Gry
3611V
Nintendo chciało stworzyć słabszego Switcha. Wyciek danych potwierdza próbę dogadania się z hakerem
Wojciech Gruszczyk | 22.12.2020, 15:02

Nintendo lata temu rozwijało znacznie słabsze urządzenie od ostatecznej wersji Nintendo Switcha. Konkrety dotyczące konsoli trafiły do Sieci przez najnowszy wyciek danych – Japończycy mają kolejny nietypowy problem.

W ostatnich dniach wspominaliśmy o problemach Capcomu z hakerami, a teraz podobną sytuację przeżywa Nintendo. W Sieci wylądowały informacje dotyczące wczesnego prototypu Nintendo Switcha, które potwierdzają, że w pierwotnej koncepcji urządzenie miało przypominać Nintendo 3DS-a.

Jeszcze w latach 2014-2015 Nintendo planowało stworzyć konsolę, która miała być mniej wydajna od ostatecznej wersji hybrydowej propozycji – urządzenia miało otrzymać jeden lub dwa ekrany o rozdzielczości 480p. Sprzęt obsługiwał nawet wideo 3D i miał kompatybilność wsteczną, a firma nie zapomniała o takich funkcjach jak Streetpass, Spotpass czy też krokomierz. Nintendo pierwotnie chciało streamować obraz z konsoli na ekran telewizora przez aplikację – nie otrzymalibyśmy docka.

Jak wiemy w ostateczności na rynku pojawiła się znacznie mocniejsza platforma, co zostało na pewno pozytywnie odebrane przez deweloperów, którzy mogli w spokoju opracowywać gry na Nintendo Switcha.

W dokumentach pojawiła się również informacja, według której Nintendo kilka lat temu próbowało dogadać się z hakerem odpowiedzialnym za złamanie zabezpieczeń Nintendo 3DS-a. Firma przygotowała nawet plan, by zatrudnić go w firmie – zainteresowany miał przylecieć do Japonii, by spotkać się z inżynierami Nintendo.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/nintendo-has-reportedly-suffered-another-major-data-leak-now-related-to-switch/

Komentarze (31)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper