Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.09.2020 21:10
Xbox Series X|S to nie są ostatnie konsole Microsoftu
2765V

Xbox Series X|S to nie są ostatnie konsole Microsoftu. Phil Spencer planuje kolejne urządzenia

Microsoft stawia na chmurę oraz Xbox Game Pass, ale nie oznacza to, że Xbox Series X i Xbox Series S będą ostatnimi konsolami amerykańskiej korporacji. Phil Spencer potwierdził, że Amerykanie w przyszłości zapewnią kolejne urządzenia.

Microsoft w listopadzie wrzuci na rynek Xboksa Series X i Xboksa Series S, ale ostatnie działania korporacji były bardzo jednoznaczne – firma coraz śmielej wrzuca swoje produkty do chmury. Project xCloud zadebiutował w wielu krajach i teraz gracze mogą cieszyć się dostępem do produkcji na przykładowo smartfonach i tabletach.

Nie oznacza to jednak, że firma w przyszłości chce zrezygnować z klasycznych konsol. Phil Spencer podczas rozmowy z redakcją Yahoo Finance potwierdził, że Microsoft planuje kolejne urządzenia – szef marki Xbox porównał sytuację do streamingu muzyki lub filmów, które choć są już powszechne, to jednak wciąż pojawia się sprzęt, który pozwala w odpowiedni sposób czerpać garściami z danej rozrywki.

Phil Spencer podkreślił, że streaming „nie przerwał innowacyjności urządzeń”, więc Microsoft zamierza wydać kolejne konsole, które pozwolą graczom na doświadczanie gier w standardowy sposób.

Przedstawiciel Microsoftu zaznaczył jednak, że teraz to gracz musi znajdować się w centrum, a Xbox Game Pass ma zapewnić rozgrywkę w każdym miejscu:

„Chcemy postawić gracza w centrum. Nie chodzi tu o to, że urządzenie jest najważniejsze. Widzisz to w każdej innej formie mediów: mój telewizor jest ze mną gdziekolwiek pójdę, moja muzyka jest ze mną gdziekolwiek pójdę. Mam kontrolę nad tym doświadczeniem i myślę, że gry przechodzą tę samą transformację. Jeśli jesteś klientem Game Passa, możesz grać w swoje gry na Xboksie, komputerze PC lub na Androidzie poprzez streaming. Jeden abonament daje ci dostęp do katalogu i społeczności, gdziekolwiek jesteś.”

Warto dodać, że Microsoft bardzo mocno stawia na Xbox Game Pass i promuje usługę, a już wkrótce do abonamentu trafi DOOM Eternal.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/75354/xboxs-phil-spencer-well-see-more-console-hardware-down-the-road/index.html

Tagi: Microsoft Phil Spencer Xbox Series S Xbox Series X