Grzegorz Drabik Grzegorz Drabik 25.06.2010 14:30
PlayStation Plus w detalach - jest polska cena!
4475V

PlayStation Plus w detalach - jest polska cena!

Zgodnie z naszymi przewidywaniami, podczas konferencji na E3 SCE ogłosiło nową, płatną usługę na PlayStation Network - PlayStation Plus. Ponieważ startuje ona za niecały tydzień, najwyższa pora dowiedzieć się o niej więcej. UPDATE: znamy polską cenę PS Plus!xxxxx

 

UPDATE:

Jak właśnie poinformowało nas SCEP, abonament PlayStation Plus kosztował będzie w Polsce 195 zł rocznie lub 59 zł kwartalnie. Oferta polskiego PS Store nie będzie różnić się w stosunku do PSS UK.

 

PlayStation Plus startuje 29 czerwca - wszystko co do tej pory jest bezpłatne na PSN, takowe zostanie. 

PS Plus to nowa usługa, która podlegać będzie ewolucji i zmianom, na starcie oferując:

- gry,

- obniżki,

- ekskluzywne materiały w PS Store,

- pełne gry do testowania,

- automatyczny download.

 

Abonament PS Plus można kupić poprzez PS Store na 90 dni (15 euro) lub 365 dni (50 euro), za pomocą kart PSN lub kredytowych.

Wszyscy, którzy zdecydują się wykupić roczną subskrypcję w dniach od 29 czerwca do 3 sierpnia, otrzymają jako bonus pełną wersję LittleBigPlanet do pobrania na PS3. Gra nie podlega szczególnym warunkom PS Plus i będzie Wasza na HDD, na wieki :)

 

A jakie to szczególne warunki ma SCEE na myśli? Wyjaśnijmy, co tak naprawdę daje PSP i na jakich warunkach (skrót jakoś dziwnie znajomy)...

 

Gry

Każdy posiadacz PS Plus dostanie miesięcznie przynajmniej 4 gry gratis: 1x PSN, 2x minis i 1 x PSone Classics. Są one jego, aktywne na HDD tak długo, jak opłacany jest abonament i dostępne dla wszystkich kont danej PS3. Minis i PSone grywalne są także po przeniesieniu na PSP, tak jak do tej pory. Jeżeli nastąpi przerwa w opłacaniu abonamentu, po jego wznowieniu aktywne będą również gry pobrane wcześniej.

 

Obniżki:

Każdy posiadacz PS Plus otrzyma, niedostępne dla innych użytkowników PSN, zniżki w PS Store od 30% do 50% - rzeczy zakupione w ten sposób zostają na Waszym HDD na zawsze.

 

Ekskluzywne materiały w PS Store:

Co miesiąc każdy użytkownik PS Plus otrzyma w ramach abonamentu 2 awatary premium, 2 tematy dynamiczne i 2 pakiety DLC - niektóre dostępne tylko dla członków.

 

Pełne gry do testowania:

Na określony czas (standardowo godzina) posiadacz PS Plus dostaje do testów pełną wersję gry - ile jej ukończy w tym czasie, zależy tylko od niego. Po upłynięciu czasu testów ma możliwość zakupienia tej gry i kontynuowania od miejsca gdzie skończył - albo wersja testowa staje się nieaktywna na HDD.

 

Automatyczny download:

Posiadacze PS Plus dostaną nową funkcję PS3, która pozwoli aktywować automatyczne pobieranie oraz instalację wszelkich patchy i dem, bez potrzeby manualnego zarządzania tymi procesami. Opcja automatycznego pobierania nowego firmware też jest możliwa (instalacja już manualna).

 

Dla jasności: cross-game chat nie jest zawarty w PS Plus. Jak podaje oficjalny blog SCEE, same tematy dynamiczne i awatary premium w PS Plus są warte ponad 200 funtów rocznie, nie wspominając o dostępie do ponad 48 gier rocznie. Czy to Was przekonuje?

 

Co Was kusi, co wydaje się kompletnie zbędne, a czego brakuje w PS Plus, aby przekonać malkontentów?

Tagi: playstation plus psn