Iza Łęcka Iza Łęcka 04.01.2021 09:42
Hitman 3 agent 47
979V

Hitman i Hitman 2 z mniejszym rozmiarem w Hitman 3. Znamy wielkość całej trylogii

Możliwość ponownego odwiedzenia lokacji z dwóch poprzednich odsłon przygód Agenta 47 zrodziła wśród graczy obawy, że rozmiar debiutującej w styczniu gry będzie spory. Deweloperzy zwrócili jednak szczególną uwagę na tę kwestię.

Hitman 3 jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier pierwszych miesięcy 2021 roku. Promocja pozycji weszła w decydującą fazę, dzięki czemu w ostatnim czasie nie tylko oglądaliśmy klimatyczny zwiastun, poznaliśmy spokojny opening, a także mogliśmy przyjrzeć się 5-minutowemu fragmentowi rozgrywki.

Deweloperzy z IO Interactive zapowiadali, że dzięki nowej grze z Agentem 47 w roli głównej będziemy mogli powrócić do misji z wcześniejszych tytułów. W wersji na PS5 oraz Xboksa Series X|S doświadczymy zadań w poprawionych lokacjach, w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę. W związku z ogłoszeniami zespołu, gracze coraz głośniej mówili o możliwym rozmiarze gry, podejrzewając, że będzie on spory i nadwyręży pojemność dysku. Okazuje się jednak, że dzięki zarządzaniu danymi czy usunięciu zduplikowanych zasobów udało się pozbyć nadprogramowych plików – Hitman 3 z całą zawartością z poprzednich dwóch części zajmie około 100 GB. Jeden z pracowników studia, poprzez wątek na forum Resetera, przekazał bardzo dobrą wiadomość:

„Myślę, że ucieszy was wiadomość, że udało nam się znacznie zmniejszyć rozmiar gry. Wszystkie trzy pozycje z całą zawartością zajmą około 100 GB. Największy zysk przyniosło zarządzanie danymi i strukturami plików, a także sposób, w jaki wdrażamy grę, aby usunąć zduplikowane dane. Używamy nowszej i lepszej kompresji tekstur, co również pomaga ”.

Przypomnijmy, że najnowsza część skradanki zakończy przygody charyzmatycznego zabójcy. Deweloperzy obecnie skupią się na opracowaniu gry osadzonej w uniwersum Jamesa Bonda.

Warto dodać, że według danych ze sklepu Microsoftu – Hitman i Hitman 2 zajmują już około 99GB, a twórcy ulepszyli znane miejscówki oraz zadbali o zupełnie nową historię, którą poznamy za sprawą Hitmana 3.

Źródło: https://playfront.de/hitman-3-datenmenge-aller-spiele-konnte-erheblich-reduziert-werden/

Tagi: Hitman hitman 2 Hitman 3 IO Interactive