Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.11.2020 18:32
PS5 i PS4 będą otrzymywać wspólnie gry przez 3 kolejne lata
2759V

PS5 i PS4 będą otrzymywać wspólnie gry przez 3 kolejne lata. Sony wspomina o cross-generacji

Sony na przestrzeni kilku miesięcy zupełnie zmieniło podejście do nowej generacji. Teraz korporacja przez kilka następnych lat chce wspierać PlayStation 4 i PlayStation 5, a szczegółowe plany korporacji zdradził Hideaki Nishino. Pracownik Sony zapowiada trzy lata cross-generacyjnych produkcji.

Jeszcze kilka miesięcy temu Sony zapowiadało, że zamierza odciąć się od aktualnej generacji oferując prawdziwie next-genowe wrażenia i zapowiedziało szereg gier dostępnych wyłącznie na PS5. Sytuacja zmieniła się na kolejnym wydarzeniu, ponieważ Japończycy potwierdzili, że między innymi Spider-Man: Miles Morales czy też Sackboy: Wielka Przygoda będą dostępne również na PlayStation 4.

Możemy mieć teraz pewność, że korporacja będzie zachęcać swoich deweloperów do rozwijania gier na dwie platformy – Hideaki Nishino (szef działu planowania platform Sony Interactive Entertainment) powiedział wprost, że „na chwilę obecną, rozwój [gier – red.] na PS4 jest konieczny”.

To właśnie on był jedną z osób, która nalegała, by Sony podążyło drogą cross-generacyjnych tytułów i oferowało gry na dwie generacje:

„Jeśli chodzi o kompatybilność, to ważne jest, by przenieść tytuły z PS4 na PS5, ale nalegałem, by zaoferować kompatybilność w przód (dostarczanie tych samych tytułów na PS5 i PS4)"

Japończyk potwierdził również, że „obecne założenie jest takie, że przejście z PS4 na PS5 zajmie około trzech lat”. W tym czasie Sony chce dostarczać pozycje na dwie generacje, ale jednocześnie ulepszać produkcje z PlayStation 5.

Już w naszej recenzji PS5 wspominałem o licznych trybach, które pojawiają się w premierowych grach na PlayStation 5, więc pewnie sytuacja będzie rozwijana. W kolejnych latach twórcy będą oferować podstawowe wrażenia na PS4, a na nowej generacji otrzymamy wiele ulepszeń – między innymi ray tracing, który jest dostępny w Spider-Manie Remastered.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/sony-thinks-cross-gen-games-will-be-important-for-the-next-3-years-as-players-transition-to-ps5/

Tagi: playstation 4 PlayStation 5 PS4 PS5 Sony