Iza Łęcka Iza Łęcka 19.12.2020 02:32
PS4 Pro
12367V

PS4 Pro może zostać wycofane ze sprzedaży. Sony skupi się wyłącznie na 3 urządzeniach

Najprawdopodobniej Sony w przyszłości może nie zapewnić kolejnych dostaw PlayStation 4 Pro. Choć w Polsce mocniejsze PS4 jest wciąż dostępne, pojawiają się już pierwsze miejsca, w których urządzeń zabrakło. Część graczy zwiastuje czarny scenariusz.

Obecnie japoński producent skupia się na dostarczeniu do sklepów kolejnych sztuk PlayStation 5, choć część sympatyków marki nieustannie chętnie sięga po konsole poprzedniej generacji. Zawrotny rezultat sprzedaży ponad 113 mln egzemplarzy PS4 robi wrażenie, ale wkrótce możemy być świadkami niezwykle zdecydowanego ruchu przedstawicieli Sony.

Tuż po aktualizacji amerykańskiej wersji PlayStation Direct, część graczy zauważyło, że PS4 Pro jest już niedostępne na stronie. Co więcej, obok informacji „brak na stanie” pojawia się dodatkowa adnotacja: „obecnie nie ma planów ponownego uzupełnienia tego urządzenia”. Oczywiście nie oznacza to, że sprzęt nagle zniknie ze sklepowych półek, bowiem w niektórych krajach, jak chociażby w Polsce, konsola jest wciąż dostępna.

W Sieci nie brakuje jednak opinii, według których Sony może w następnych miesiącach promować już wyłącznie PS5, PS5 Digital Edition oraz PS4 Slim. Jednocześnie część obserwatorów branży dodaje, że Japończycy, skupieni na wyprodukowaniu jak największej liczby next-genów, mogą mierzyć się ze sporymi, uzasadnionymi pandemią, wyzwaniami. Zgodnie z ostatnimi wypowiedziami włodarzy korporacji, przez najbliższe lata gry będą oferowane na dwie generacje, więc w sklepach nie powinno jednak zabraknąć również starszych systemów.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/12/fans_wonder_if_ps4_pro_has_been_discontinued

Tagi: PlayStation 4 playstation 5 PS4 ps4 pro ps5 sony