Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 02.01.2021 14:27
Katsuhiro Harada Bandai Namco
1664V

Ojciec Tekkena Katsuhiro Harada pracuje nad "najdroższą grą w historii Bandai Namco"

Znany z serii Tekken japoński deweloper Katsuhiro Harada udzielił ostatnio ciekawego wywiadu, w którym przyznał, że pracuje nad prawdopodobnie najdroższą produkcją w całej historii Bandai Namco.

Mało kto może o tym pamiętać, ale w 2019 roku sam ojciec serii Tekken, najlepiej sprzedającej się serii Bandai Namco, został mianowany przez włodarzy firmy na "Generalnego Managera", a co za tym idzie sprawuje pieczę nad wszystkimi ważnymi projektami w firmie.

Dzięki jednemu z udzielonych przez Katsuhiro Haradę ostatnio wywiadów dowiedzieliśmy się, że japoński wydawca znany z takich produkcji jak Tekken, seria Tales, Ace Combat i kilka innych hiciorów, pracuje nad czymś naprawdę wielgachnym i ojciec królowej bijatyk ma w tym swój spory udział.

Szczerze myślę, że to może być najbardziej kosztowny projekt w całej historii Bandai Namco. To naprawdę niesamowite, że ci na górze to zatwierdzili - zaaprobowali nasz pomysł, ale ze względu na koronawirusa nie mieliśmy jeszcze okazji porządnie zacząć tego projektu"

Japończyk zaznaczył przy tym jednak, że to na pewno nie jest coś, na co od wielu lat tak bardzo czekamy - Tekken x Street Fighter.

Pracuję nad czymś innym niż tylko bijatykami, ale nie sądzę, abym kiedykolwiek pracował już nad inną bijatyką niż Tekken. Oczywiście nie zdradzę jeszcze co to za projekt".

Jeśli Bandai Namco pozwoliło Haradzie na puszczenie wodzów fantazji i rzucą w niego bardzo dużym budżetem, możemy spodziewać się czegoś naprawdę rewelacyjnego - może nawet na poziomie gier AAA od Capcomu. Dodatkowo ostatnie wieści o tym, że seria Tekken przebiła 50 mln sprzedanych egzemplarzy i w Tekkenie 7 wystartował już czwarty sezon, mogą podbudować jego pozycję w korporacji.

Tagi: Bandai Namco katsuhiro harada Tekken