Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.12.2020 14:29
Xbox logo
3179V

Ubisoft+ trafi do oferty Xbox Game Pass? Mocne plotki o działaniach Microsoftu

W Sieci pojawiły się plotki o planach Microsoftu na 2021 rok. Korporacja z Redmond chce przejmować nowe studia, rozszerzać zespoły i ma wielkie plany na kolejne 12 miesięcy. Jeśli Amerykanom uda się spełnić przynajmniej część planów, to posiadacze Xboksów będą zachwyceni.

Nie są to potwierdzone informacje, ale w Sieci pojawiła się bardzo ciekawa lista zbierająca ostatnie plotki dotyczące działań Microsoftu. Amerykańska korporacja ma wykorzystać okazję i zapewnić graczom mnóstwo głośnych zapowiedzi.

Jak wiadomo Xbox Game Pass został już rozbudowany o EA Play, a w kolejce znajduje się podobno Ubisoft+ – Microsoft mógłby w ten sposób zdobyć wiele świetnych gier francuskiej korporacji i ponownie znacząco rozszerzyć katalog usługi. Połączenie ofert ma odbyć się pod koniec 2021 roku.

Korporacja podobno planuje rozbudowę wewnętrznych struktur przez dodanie do swojego szeregu jednego dużego i jednego małego studia – w Sieci wciąż pojawiają się doniesienia o bliskiej współpracy z Segą.

Wszystkie gry Bethesdy będą dostępne wyłącznie na konsolach Microsoftu i PC – jedynie MMO mają trafiać na wszystkie możliwe urządzenia. Wśród niespodzianek Amerykanów znajduje się Forza Horizon 5 (wspominaliśmy o grze), ale również Starfield oraz Wolfenstein 3.

Microsoft miał także zapewnić sobie prawa do wydania niezapowiedzianej „wielkiej niespodzianki AAA”, która trafi na rynek w 2021 roku. xCloud zostanie wprowadzony na nowe rynki oraz urządzenia – w tym iOS oraz telewizory Samsunga.

Ciekawe informacje pojawiają się w przypadku Inxile Entertainment – studio ma pracować nad RPG AAA w klimacie Steampunka, który posiada podobno drugi największy budżet w Xbox Game Studios. Obsidian ma natomiast rozwijać 6 projektów – w tym aż 3 wysokobudżetowe tytuły z gatunku RPG.

Źródło: https://www.somosxbox.com/ubisoft-llegaria-a-game-pass/886523

Tagi: uplay Xbox xbox game pass xbox series x