Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 26.12.2020 18:30
Cold War
1814V

CoD: Black Ops Cold War - konto twórcy gry na Twitterze zhakowane: "zrujnowaliście tę grę"

Konto Tony'ego Flame'a, twórcy najnowszego Call of Duty, zostało zhakowane. Haker rozkazuje deweloperowi usunąć system SBMM z gry.

Call of Duty: Black Ops - Cold War nie sprzedaje się zbyt dobrze. Sporo graczy nie chce przerzucać się z zeszłorocznej odsłony na rzecz tej nowej, która - według wielu - nie oferuje nic, co zachęcałoby ich do zapłacenia ponad 60 dolarów za kolejną strzelankę. Sporo takowych graczy narzeka na wciskane na siłę reklamy promujące Cold Wara.

Z niespokojnymi świętami Bożego Narodzenia musi zmagać się jeden z deweloperów sprawujący pieczę nad owym tytułem - mowa tutaj o Tonym Flame, którego konto na Twitterze zostało zhakowane przez rozwścieczonego posiadacza Call of Duty: Black Ops Cold War. Użytkownik ten poprosił dewelopera, a raczej rozkazał mu, aby usunął z owej gry system SBMM (Skill Based Matchmaking, czyli dobieranie graczy do meczu na podstawie ich umiejętności), który - według niego - rujnuje najnowszego CoD-a.

Jego agresywny post zdobył aż 15 tysięcy serduszek na Twitterze, choć trzeba zaznaczyć, że sporo z nich na pewno pojawiło się od osób, które nawet nie wiedziały, że konto Flame'ego zostało przejęte, a wyżej opisaną zmianę przyjęliby z otwartymi rękami.

Jak dotąd ani Activision ani Treyarch (twórcy Cold Wara) nie wydali żadnego oświadczenia nt. wczorajszego incydentu. Konto Tony'ego zostało tymczasowo zablokowane, więc wyżej wspomnianego posta możecie zobaczyć jedynie w formie obrazka.

Źródło: https://gamerant.com/call-of-duty-black-ops-cold-war-tony-flame-twitter-hack-sbmm/

Tagi: Activision Call of Duty: Black Ops - Cold War Treyarch / Raven Software