Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 25.12.2020 11:02
Cyberpunk 2077
3642V

Cyberpunk 2077. Hotfix 1.06 znacząco zmniejszył ilość crashy i poprawił stabilność na PS5 oraz XSX

Gracze chwalą CDPR za to, że zajęli się sprawą częstych crashy na konsolach PS4 i XONE. Co więcej, najnowsza łatka niespodziewanie poprawiła 

Twórcy Cyberpunk 2077 zaskoczyli wszystkich graczy, wydając tuż przed świętami nową łatkę do swojej najnowszej pozycji, oznaczoną numerkiem 1.06. Wyeliminowała ona krytyczny błąd z zapisami w wersji na PC, a także zajęła się stabilnością gry na PS4 i XONE.

Sporo osób wypowiedziała się nt. rzeczonego hotfixa w sieci. Przeważająca ilość posiadaczy Cyberpunka 2077 na konsolach Sony i Microsoftu jest pod wrażeniem tego, że RED-om tak szybko udało się zmniejszyć częstotliwość błędów wyrzucających odbiorców do menu urządzenia. Jeszcze na początku trwającego tygodnia można było poczytać o nawet dwóch, tudzież trzech crashach w ciągu jednej godziny rozgrywki - teraz takie sytuacje nie mają miejsca, choć warto zaznaczyć, że błędy wciąż występują.

To, na co także trzeba zwrócić uwagę, to minimalna poprawa wydajności na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X. Cyberpunk 2077 po patchu 1.06 jeszcze częściej, podczas szybkiej jazdy motocyklem czy strzelanin na ulicach, trzyma 60 klatek na sekundę (w trybie wydajnościowym na XSX), a o spadkach poniżej 30 FPS-ów w trybie graficznym na sprzęcie "zielonych" nie ma w ogóle mowy.

Niewątpliwie znacznie poprawiono wersję PS4.

Jest już bardzo blisko 30 klatek na sekundę.

Hotfix poprawia na dobre rysowanie cieni we wszystkich wersjach.

Gdyby tylko wydali grę kilka tygodni później z zaimplementowanymi już łatkami, wszystko potoczyłoby się inaczej.

^tak obecny stan gry komentują gracze.

Przypomnijmy, że next-genowa wersja Cyberpunka 2077 powinna zadebiutować w pierwszej połowie następnego roku kalendarzowego. To dzięki niej posiadacze PS5 oraz XSX będą mogli skorzystać m.in. z technologii śledzenia promieni, która jeszcze bardziej upiękni już teraz niesamowicie prezentujące się Night City.

Źródło: YouTube.com, https://www.reddit.com/r/pcgaming/comments/kj2m12/hotfix_106_is_now_available_for_cyberpunk_2077/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077