Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.12.2020 07:35
Ghost of Tsushima PS4
1202V

Ghost of Tsushima z wielkim wyróżnieniem. Gra została doceniona w Japonii

Ghost of Tsushima to produkcja amerykańskiego Sucker Punch Productions, ale twórcy przygotowali wyjątkową grę, która została doceniona na szczególnym w przypadku tej pozycji rynku – w Japonii.

Ghost of Tsushima została doceniona przez między innymi graczy PlayStation oraz zebrała kilka statuetek The Game Awards (GOTY graczy). Teraz jednak tytuł amerykańskiego Sucker Punch Productions został wyróżniony przez Japończyków.

Famitsu przeprowadziło coroczną ankietę wśród japońskich deweloperów oraz celebrytów. 132 osoby głosowały nad Grą Roku i tym razem to właśnie Ghost of Tsushima została doceniona przez publikę – ekskluzywna produkcja z PlayStation 4 wygrała z takimi pozycjami jak Animal Crossing: New Horizon, Final Fantasy VII Remake, Sakuna: Of Rice and Ruin oraz Fall Guys: Ultimate Knockout.

Nagroda Famitsu to na pewno duże wyróżnienie dla Sucker Punch Productions, które zajęło się stworzeniem gry umiejscowionej w Kraju Kwitnącej Wiśni i twórcy są docenieni właśnie przez Japończyków.

W zeszłym roku to wyróżnienie otrzymało Death Stranding, a w 2018 roku triumfował Marvel's Spider-Man. 24 grudnia zostanie opublikowany nowy numer Famitsu, dzięki któremu poznamy dokładne wyniki. 

Źródło: https://twinfinite.net/2020/12/ghost-of-tsushima-goty-japanese-developers/

Tagi: Ghost of Tsushima Sony Interactive Entertainment Sucker Punch