Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.12.2020 15:00
Nathan Drake Uncharted 5
1677V

Uncharted Remake może trafić na PS5? Sony rozważało taki plan

Pełne odświeżenie God of War zostało docenione przez graczy, ale warto wiedzieć, że japoński producent stworzył duży zespół odpowiedzialny za odrestaurowanie kultowych IP. Twórcy od początku wiedzieli, że trzeba zająć się Kratosem, ale bardzo możliwe, że to dopiero początek.

Pełne odświeżenie God of War osiągnęło gigantyczny sukces, ale Sony może wkrótce przedstawić graczom kolejny remake. Michael Mumbauer był szefem Sony San Diego Studio i choć pierwotnie ten zespół pomagał innym studiom japońskiego producenta w przygotowaniu nowych gier, to w pewnym momencie deweloperzy otrzymali nowe zadanie.

Michael Mumbauer w trakcie rozmowy z Davidem Jaffem (reżyser Twisted Metal i klasycznego God of War) potwierdził, że Sony San Diego Studio zostało oddelegowane do „remasterów i remakeów”. To właśnie między innymi on miał zasugerować opracowanie pełnego odświeżenia God of War i sugerował, że podobny ruch trzeba wykonać z Uncharted.

Teraz deweloper nie pracuje już w zespole, ale potwierdził, że Sony San Diego Studio wciąż istnieje i posiada około 200 osób – twórcy rozwijają niezapowiedziany tytuł.

Według wielu plotek, Sony San Diego Studio miało pracować nad Uncharted 5, ale może doczekamy się nowego rozdziału w historii całej serii?

Źródło: https://www.dualshockers.com/god-of-war-and-uncharted-remakes-explored-by-playstation/

Tagi: sony san diego studios uncharted Uncharted 5