Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.12.2020 13:09
Keanu Reeves V Cyberpunk 2077
2637V

CD Projekt z kolejnym złym dniem na giełdzie. Problemy Cyberpunka 2077 odczuwa cała branża

Świat żyje wydarzeniami związanymi z premierą Cyberpunka 2077, przez które CD Projekt ponownie zalicza kolejny trudny dzień na giełdzie. Ostatnie informacje mogą niepokoić inwestorów, co ma wyraźny wpływ na sytuację w całej branży.

Nie tak miała wyglądać końcówka roku dla deweloperów Cyberpunka 2077 i całego CD Projektu. W zeszłym tygodniu pojawiły się pierwsze informacje dotyczące pozwu zbiorowego, w międzyczasie studio potwierdziło pełną refundację, a wydana aktualizacja spowodowała kilka nowych problemów. To nie jest dobry czas najbardziej utytułowanego studia z naszego kraju, a sytuacje związane z premierą gry wpływają na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych.

Od samego rana CD Projekt notuje spadek kursu akcji o około 6-7%, co nie jest specjalnie zaskakujące biorąc pod uwagę ostatnie informacje dotyczące studia, ale jak dostrzegł Daniel Paćkowski (Stockwatcher w @StockWatchpl) Cyberpunk 2077 wpływa na całą branżę.

Niemal wszystkie spółki notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych notują spadki – wśród największych „minusów” znajduje się People Can Fly, który w zeszłym tygodniu trafił na GPW.

Podobną sytuację „ciągnięcia” branży przez CD Projekt widzieliśmy już przykładowo w momencie, gdy firma przełożyła premierę Cyberpunka 2077 na listopad – wtedy to jednak CDP szybko odbudował swoją pozycję i nawet zaliczył pozytywne wzrost.

CD Projekt giełda GPW - 1

CD Projekt giełda GPW - 2

Źródło: https://stooq.pl/q/?s=cdr&c=1m&t=l&a=lg&b=0
https://www.stockwatch.pl/gpw/sektory/gry.aspx
Twitter: DPackowski

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077 giełda papierów wartościowych gpw