Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 20.12.2020 19:28
FIFA 21 PS5 vs. Xbox Series X|S
1711V

FIFA 21 na next-genowym porównaniu. Electronic Arts przyłożyło się do pracy

Generacyjny skok zawsze był dla FIFY dużym wydarzeniem, dzięki któremu seria z dużym impetem wchodziła w nową erę gier wideo. Tak jest i tym razem, kiedy to PS5 i Xbox Series X|S otrzymują swoją pierwszą piłkę nożną.

Najnowsze odsłona kultowej piłki nożnej od Electronic Arts jest już pierwszą jaka zaszczyciła swoją obecnością PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S, stając się jak na razie jedyną opcją zakupu dla posiadaczy obu next-genów. Jednakże jak tytuł sprawuje się na nowych konsolach?

Ekipa Digital Foundry sprawdziła wydajność produkcji na każdym modelu i okazuje się, że FIFA 21 doskonale sprawuje się zarówno na PS5 jak i Xbox Series X oraz S - prawie każdy tryb rozgrywki śmiga tu w natywnym 4K i 60 klatkach na sekundę, oprócz trybu grania pojedynczym zawodnikiem i przerywników filmowych, które są zablokowane do 30 fps-ów.

Znacznym usprawnieniem jest tu oczywiście nowy system renderowania włosów, skóry oraz materiałów na ubraniach, przy czym niestety geometria zawodników raczej nie uległa żadnej poprawie.

Źródło: https://www.youtube.com/user/DigitalFoundry/videos

Tagi: digital foundry EA Sports Electronic Arts fifa 21 porównanie grafiki