Iza Łęcka Iza Łęcka 02.11.2020 07:00
PS4 konsola Sony PS4 Pro
3655V

PS4 będzie wspierane przez kilka kolejnych lat. Sony pragnie uszczęśliwiać graczy nawet w 2022 roku

PS4 osiągnęło gigantyczny sukces, dlatego też Sony od listopada nie zamierza porzucić konsoli. Japończycy mają plan, by w kolejnych miesiącach, a nawet latach, aktywnie wspierać PlayStation 4. Jim Ryan odniósł się do zamiarów włodarzy korporacji.

Na przestrzeni roku widzimy istotną zmianę w działaniach Sony. Jeszcze w czerwcu Japończycy zapowiedzieli kilka next-genowych gier, które miały zadebiutować wyłącznie na PS5, tymczasem po kilku miesiącach plany zostały zweryfikowane i ogłoszono, że część wcześniej ujawnionych tytułów trafi także na PS4.

Już w listopadzie na dwóch generacjach zagramy w Spider-Man: Miles Morales oraz Sackboy: Wielka Przygoda, a w przyszłym roku zadebiutuje Horizon Forbidden West, który trafi do graczy zarówno korzystających z PS4, jak i PS5.

Taka strategia może być kontynuowana jeszcze w 2022 roku – w ostatnim wywiadzie Jim Ryan opowiedział o planach i zmianach, do jakich doszło w ostatnich sześciu miesiącach. Sony ciągle będzie pamiętać o społeczności PS4, ponieważ to na tej platformie znajdziemy największą liczbę graczy PlayStation:

„To może być dość potężne, ponieważ w 2021, 2022 roku... ta społeczność na PS4, o której mówiliśmy, będzie stanowić zdecydowaną większość ludzi [korzystających z marki - przyp. red.] PlayStation. Kluczowe jest, aby utrzymać ich w zaangażowaniu i zadowoleniu. A ostatnie sześć miesięcy pokazało, że możemy to zrobić w stopniu, w jakim nie sądziliśmy, że jest to możliwe, kiedy ustalaliśmy plan działania przed COVID-em.”

To trwająca pandemia przyczyniła się do rozszerzenia perspektywy włodarzy Sony, którzy zwrócili uwagę na potencjał ogromnej bazy graczy posiadających PlayStation 4. Gigant branży zdaje sobie sprawę, że duża część społeczności nie będzie mogła kupić nowego PlayStation, więc dbanie o zaangażowanie i zadowolenie tej grupy będzie uwzględnianie w następnych planach Japończyków.

Przypomnijmy, że ostatnio Jim Ryan opowiedział również o planach rozwoju kolejnych studiów SIE Worldwide Studios oraz ogromnym zainteresowaniu, jakim cieszy się PlayStation 5.

Źródło: https://gamingbolt.com/sony-intends-to-keep-ps4-players-engaged-and-happy-for-the-foreseeable-future

Tagi: jim ryan playstation 4 ps4 Sony