Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.12.2020 15:14
Cyberpunk 2077 Chiny
886V

Cyberpunk 2077 hitem w Chinach, ale gra nie jest oficjalnie dostępna w tym kraju

CD Projekt RED mierzy się z serią problemów, ale przynajmniej sprzedaż najnowszej gry prezentuje odpowiedni poziom. Cyberpunk 2077 nie jest oficjalnie dostępny w Chinach, ale nawet w tej sytuacji – gra notuje w tym kraju rekordowe zainteresowanie.

Cyberpunk 2077 zanotował świetny start w zamówieniach przedpremierowych i chociaż CD Projekt chce uwzględniać wszystkie zwroty, korporacja raczej nie będzie głośno narzekać na brak zainteresowania swoją najnowszą produkcją. 

Sytuacja gry wygląda bardzo dobrze nawet w miejscach, gdzie Cyberpunk 2077 nie jest oficjalnie dostępny. Daniel Ahmad (starszy analityk z Niko Partners) potwierdził bardzo wysokie zainteresowanie w Chinach – streamy przyciągnęły około 19 mln widzów, a sprzedaż pierwszego dnia została określona jako „wysoka”. W swoim czasie to właśnie gracze z tego kraju osiągnęli największą liczbę zamówień przedpremierowych.

Klienci z Chin nie mogą jednak liczyć na bezproblemowy dostęp do Cyberpunka 2077 – tytuł nie jest oficjalnie dostępny, więc zainteresowani nie mogą kupić pudełkowego wydania w okolicznych sklepach, ale zawsze pozostaje cyfrowa dystrybucja (Steam, GOG i Epic Store), gdzie właśnie tytuł Polaków cieszy się wielkim zainteresowaniem. 

CD Projekt ma przedstawić wyniki sprzedaży Cyberpunka 2077 przed zbliżającymi się świętami. 

Źródło: https://www.pcgamesn.com/cyberpunk-2077/sales-china

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077