Iza Łęcka Iza Łęcka 10.12.2020 09:47
Indiana Jones 5
1974V

Indiana Jones 5 powstaje. Harrison Ford wróci na plan

Frank Marshall potwierdził prace nad scenariuszem do „Indiana Jones 5”, w którym ponownie główną rolę otrzyma Harrison Ford. Producent potwierdził, że tylko jeden aktor może wcielić się w legendarnego poszukiwacza skarbów.

Prace na planie „Indiany Jonesa 5” miały rozpocząć się w kwietniu, ale ze względu na pandemię cały projekt zaliczył spore opóźnienia – nie ominęły go także znaczące przetasowania w kadrze twórców. Swego czasu sam Steven Spielberg zrezygnował z rozwijania serii, jednak to nie powstrzymuje Disneya przed dalszymi staraniami o nową odsłonę historii. Producent Frank Marshall potwierdził, że film wciąż powstaje.

James Mangold („Logan”) zajmuje się stworzeniem scenariusza i zasiądzie na stołku reżysera. W odpowiedzi na pytanie o ikoniczną rolę Harrisona Forda, producent serii stanowczo uspokaja fanów – jest tylko jeden Indiana Jones, choć nie wiemy jeszcze, co spotka go w nowym filmie:

„Tak, pracujemy nad scenariuszem. Będzie tylko jeden Indiana Jones i jest nim Harrison Ford. To, co mnie ekscytuje w związku z Jimem to świetna historia. Myślę, że widać to w jego filmach, takich jak "Ford Vs Ferrari". Chodzi o postaci i ich osadzenie w dobrej opowieści. Jestem więc podekscytowany [chwilą- przyp. red.], gdy zobaczę co wymyślił. Jeszcze nie widziałem [scenariusza- przyp.red.], więc nie wiem co o nim powiedzieć".

Marshall potwierdził, że jest podekscytowany projektem i oczekuje po „Indiana Jones 5” bardzo dobrej fabuły. Film o charakternym poszukiwaczu skarbów, który wpisał się na stałe w historię kina, powstaje od wielu lat, pojawiły się nawet plotki dotyczące zastąpienia odtwórcy głównej roli przez młodszego aktora, ale jak się okazuje – Ford zmierzy się z kolejnym wyzwaniem.

Harrison Ford w przyszłym roku będzie świętował 79 urodziny.

Źródło: https://www.denofgeek.com/movies/indiana-jones-5-producer-promises-harrison-ford-is-the-only-indy/

Tagi: harrison ford Indiana Jones Indiana Jones 5