Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.02.2020 20:18
Indiana Jones 5
771V

Indiana Jones 5 bez Stevena Spielberga. Film może trafić w ręce twórcy Logana

„Indiana Jones 5” nie zostanie wyreżyserowany przez Stevena Spielberga. Pierwszy raz w 39-letniej historii serii twórca nie chce bezpośrednio rozwijać produkcji. James Mangold może zająć się stworzeniem filmu.

„Indiana Jones 5” powstaje od wielu lat, ale wkrótce mają ruszyć prace na planie, a według redakcji Variety, Steven Spielberg postanowił zakończyć temat swojego bezpośredniogo zaangażowania w film. Reżyser postanowił przekazać serię innemu twórcy i według dziennikarzy – James Mangold rozmawia z Disneyem, by przejąć film i zająć się jego reżyserią. Twórca w ostatnim czasie został doceniony za „Le Mans ’66”, a wcześniej miał okazję stworzyć między innymi „Wolverine'a” oraz „Logana”.

Steven Spielberg zostanie podobno producentem, ale twórca sam zrezygnował z rozwoju „Indiana Jones 5”, by przekazać uniwersum „nowemu pokoleniu”, które ma przedstawić historię z własnej perspektywy.

Jak wiadomo Harrison Ford oficjalnie powróci do roli tytułowego bohatera. Aktor w ostatnim wywiadzie z CBS Sunday Morning wspomniał, że prace na planie mają ruszyć „za około dwa miesiące”. Później Ford dodał, że pojawiły się pewne problemy, ale wszyscy chcą je rozwiązać, by ponownie pracować nad serią... Możemy podejrzewać, że właśnie problemem była rezygnacja Spielberga.

Na naszym serwisie również przeczytacie:

Źródło: https://variety.com/2020/film/news/steven-spielberg-indiana-jones-5-james-mangold-harrison-ford-1203515698/

Tagi: Indiana Jones 5 james mangold Steven Spielberg