Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 05.12.2020 11:30
Astro's Playroom sequel
714V

Astro’s Playroom dostanie sequel? Twórcy mają masę pomysłów, ale nic nie zostało jeszcze przyklepane

Wygląda na to, że genialna produkcja startowa na PlayStation 5 może doczekać się kontynuacji - twórcy twierdzą, że jest pełno opcji, ale na konkretne plany trzeba jeszcze poczekać. 

Astro's Playroom okazał się ogromym, niespodziewanym hitem z masą odniesień do całej ery Sony w branży gier. Gra od ASOBI Team zbiera znakomite noty - taka też pojawiła się w recenzji Wojtka, którą znajdziecie w tym miejscu. Średnia ocen i komentarze społeczności nie pozostawiają wątpliwości, iż gracze bardzo mocno chcieliby ujrzeć kontynuację, by raz jeszcze zanurzyć się w fantastycznym świecie małych robotów. 

I wiele wskazuje na to, że ewentualny sequel ma szansę rzeczywiście powstać! Nicolas Doucet, szef japońskiego studia ASOBI Team, które odpowiada za rzeczoną grę, przyznał w wywiadzie dla magazynu EDGE (udzielonym jeszcze przed oficjalną premierą PS5), że na tamten moment nie przewidywali rozwijania formuły, ale wiele zależy od odbioru - a ten, jak wiemy, był bardzo pozytywny: 

W tej chwili nie planujemy rozbudowy Astro's Playroom, ale myślę, że popularność gry może to zmienić. Do tej pory wiele słyszeliśmy od mediów i jest to bardzo pozytywne - jesteśmy naprawdę bardzo szczęśliwi. Wiele zależy jednak do doświadczeń konsumentów.

Jeśli postać cieszy się popularnością i jeżeli dowodzi, że ludzie naprawdę dobrze się bawią, to  [rozszerzenie lub kontynuacja - przyp. red.] może być jedną z dróg, którą warto iść. 

Nicolas Doucet powiedział także, że zespół programistów ma już wiele pomysłów na to, co zrobić z nową grą. Raz jeszcze podkreślił jednak, że nic nie jest sfinalizowane:

W ASOBI Team zawsze staramy się wymyślać pomysły oparte na technologii, dlatego jest wiele rzeczy, które chcielibyśmy zrobić w ramach kontrolera DualSense. Gdy tworzymy te prototypy, jeśli jeden z nich okaże się sam w sobie pomysłem na grę, może to być nowy kierunek, który obierzemy i będziemy z nim pracować. Więc może to być jedno lub drugie, ale w tej chwili tak naprawdę nic jeszcze nie wiadomo. 

Dajcie znać, czy mieliście okazję grać już w Astro's Playroom, a jeśli tak, to jakie są Wasze wrażenia na temat tego, co przygotowano. 

Źródło: https://gamingbolt.com/astros-playroom-devs-have-ideas-for-a-sequel-but-no-plans-are-finalized

Tagi: ASOBI Team Astro's Playroom Sony Interactive Entertainment