Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.12.2020 13:03
sprzedaż Black Friday gier
1820V

Ranking sprzedaży gier z nieoczekiwanym zwycięzcą w UK. Wyjątkowo udany tydzień Black Friday

Jeśli załamujecie ręce nad tym, że w rankingach sprzedaży co roku dominuje nowa odsłona Call of Duty, to pojawił się promyk nadziei. Okazuje się, że jest inny tytuł, który wyprzedził rzeczonego "tasiemca" od Activision.

Tym triumfującym tytułem jest w Wielkiej Brytanii Football Manager 2021. Według danych GDS, dotyczących sprzedaży cyfrowej w Microsoft Store, Steam, PlayStation Store i Nintendo eShop to właśnie najnowsza gra menadżerska uplasowała się na 1 miejscu w rankingu sprzedaży. Drugie miejsce przypadło Call of Duty: Black Ops Cold War a podium zamknęła FIFA 21.

Sprzedaż gier w UK podskoczyła o ponad 45% rok do roku w trakcie tygodnia z Black Friday, pomimo spadku zainteresowania pudełkowymi wydaniami gier o 20%. Summa summarum tylko w ostatnim tygodniu w Wielkiej Brytanii sprzedano 1,85 mln kopii gier (cyfrowych i fizycznych wydań).

Warto zauważyć, że dzięki promocjom urządzonym z okazji Black Friday do TOP 10 sprzedaży wskoczyło kilka starszych tytułów. Taką grą jest przede wszystkim Assassin's Creed Odyssey, które zanotowało wzrost sprzedaży o 184%. Nieźle poszło też Assassin's Creed Origins, które uplasowało się na 15 miejscu (wzrost sprzedaży o 192%). Duży wzrost zanotowano też w przypadku Rainbow Six Siege, które wleciało na 9 miejsce rankingu i zanotowało zwiększenie zainteresowania o 130%. Spada natomiast sprzedaż Valhalli, która zleciała z 3 miejsca na piąte w ostatnim tygodniu.

Sprzedaż w cyfrowej dystrybucji w ostatnim tygodniu (UK, dane GSD):

  1. Football Manager 2021
  2. Call of Duty: Black Ops Cold War
  3. FIFA 21
  4. Grand Theft Auto 5
  5. Assassin's Creed Valhalla
  6. Watch Dogs Legion
  7. Assassin's Creed Odyssey
  8. Spider-Man: Miles Morales
  9. Tom Clancy's Rainbow Six Siege
  10. God of War

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-12-04-digital-black-friday-sales-jump-almost-50-percent-over-2019-l-uk-download-charts

Tagi: Black Friday ranking sprzedaż