Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 05.12.2020 03:00
PS 5 pro
6786V

PS5 Pro z dwoma kartami graficznymi? Tak sugeruje patent

Sony zarejestrowało nowy patent, który może powiedzieć nam co nieco o potencjalnym PS5 Pro. Urządzenie byłoby wyposażone w dwie karty graficzne.

W sieci dosłownie przed chwilą pojawił się kolejny nowy patent zarejestrowany przez Sony. Twórcy systemu PlayStation 5 podzielili się ze społecznością nowym pomysłem, w którym przedstawiają nieznane urządzenie wyposażone w dwie karty graficzne.

Bardzo możliwe, że japońska korporacja zarejestrowała patent z myślą o PS5 Pro, które byłoby - można śmiało rzec - potworem o ogromnej mocy, gdyby inżynierowie pokusili się o wyposażenie sprzętu w dwie jednostki GPU. Pytanie jednak brzmi, jaka byłaby w takim razie cena sprzętu, który na 100% obsłużyłby wszystkie wymagające tytuły AAA w natywnej rozdzielczości 4K oraz w stałych 60, a może i nawet 120 klatkach na sekundę?

Czytając pełną treść pomysłu możemy zauważyć także linijki, w których potencjalne PS5 Pro byłoby konsolą skalowalną, czyli taką, którą w zależności od potrzeb można łatwo rozbudować/zmodyfikować. System miałby być również świetną opcją do grania w chmurze.

Źródło: https://www.psu.com/news/sony-patent-suggests-a-dual-gpu-ps5-pro-model-could-be-in-the-works/

Tagi: patent ps5 pro sony