Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 02.12.2020 17:01
Borderlands 3
1452V

Borderlands 3. Szybsze ładowanie na PS5 i minimalna przewaga XSX w stabilności

Digital Foundry wzięło pod lupę next-genową wersję Borderlands 3. Produkcja szybciej wczytuje się na PlayStation 5, ale Xbox Series X oferuje większą płynność.

Digital Foundry - po zanalizowaniu warstwy technicznej oraz graficznej Assassin's Creed Valhalla oraz Sackboy: Wielka Przygoda wzięło na warsztat next-genową wersję Borderlands 3.

W pierwszej kolejności specjaliści porównali oprawę wizualną najnowszej części popularnej serii pomiędzy ósmą a dziewiątą generacją, a dopiero potem przeszli do starcia PlayStation 5 vs. Xbox Series X. Gra akcji szybciej ładuje się na nowym sprzęcie od Sony o około trzy sekundy.

Borderlands 3 na next-geny oferuje również dwa tryby. Wydajnościowy umożliwia rozgrywkę w 120 klatkach na sekundę w rozdzielczości Full HD. Niestety, ale w przypadku obu konsol często dochodzi do sytuacji, kiedy licznik fps-ów pokazuje jedynie liczbę 80, najczęściej podczas momentów, w których zauważamy na ekranie wiele efektów specjalnych. Spadki płynności są częściej widoczne w przypadku konsol PlayStation 5.

Podobnie sytuacja wygląda z trybem graficznym (rozdzielczość 4K i 60 klatek na sekundę). Borderlands 3 na obu sprzętach potrafi się zachłysnąć (mamy tutaj do czynienia ze spadkami do nawet 52 FPS-ów), choć częściej odczują je na własnej skórze posiadacze PS5.

Źródło: https://segmentnext.com/2020/12/02/borderlands-3-performs-ps5-xbox-series-x/

Tagi: 2K Games Borderlands 3 Gearbox Software