Grafika w grach przerasta stacje TV. Screenshot z Red Dead Redemption 2 pomylony ze zdjęciem

Gry
3708V
Grafika w grach przerasta stacje TV. Screenshot z Red Dead Redemption 2 pomylony ze zdjęciem
Bartosz Dawidowski | 02.12.2020, 10:52

Przy coraz bardziej realistycznej grafice w grach, dziennikarze muszą mieć się na baczności, by nie popełnić gafy. Tak jak redakcja amerykańskiej stacji News Channel 21.

Grafika w Red Dead Redemption 2 jest tak dobra, że nie potrafią jej odróżnić od rzeczywistości dziennikarze News Channel 21, regionalnej stacji telewizyjnej ze stanu Oregon.

Stacja prowadzi od wielu miesięcy sekcję "Out & About", w której dziennikarze zachęcają widzów do przysyłania zdjęć wykonanych podczas zwiedzania pięknych krajobrazów w rzeczonym stanie. Już kilka razy redaktorzy programu pomylili zrzuty ekranowe z Red Dead Redemption 2 z rzeczywistymi zdjęciami, wysyłane regularnie przez niejaką Bellę McQuire

Filmik, gdzie stacja NewsChannel 21 pokazuje najpiękniejsze ujęcia od widzów znajdziecie poniżej. W 20 sekundzie pojawia się screenshot z Red Dead Redemption 2, który redakcja pomyliła z realnym zdjęciem. Materiał wideo zdobywa coraz większą popularność - oczywiście głównie wśród graczy nabijających się ze stacji TV.

To nie pierwszy raz, kiedy dziennikarze mylą zrzuty ekranowe z gier z rzeczywistością. Wcześniej gafę popełniła rosyjska redakcja RT, która użyła obrazka z Metal Gear Solid 5, opowiadając o nieletnich żołnierzach w Afryce i stacja TV2 z Danii, która wykorzystała screenshot z Assassin's Creed w materiale o sytuacji w Syrii.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/local-news-station-in-oregon-mistakes-red-dead-screenshot-for-nature-photography/1100-6485059/?ftag=CAD-01-10abi2f YouTube

Komentarze (51)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper