Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.12.2020 12:37
Xbox Series X aktualizacja
2109V

Xbox Series X|S z pierwszą większą aktualizacją. Preload gier z Xbox Game Pass i inne nowości

Xbox Series X doczekał się pierwszej, dużej aktualizacji. Nie zapomniano też o firmwarze dla Xbox One. Sprawdźmy co nowego przygotowali programiści Microsoftu.

Microsoft opublikował już aktualizację systemową dla Xbox Series X, Xbox Series S i Xbox One. Aktualizacja jest o tyle ważna, że wprowadza kilka nowych funkcji - niektóre zarezerwowano wyłącznie dla XSX i XSS.

Posiadacze Xbox Series X i S dostają w aktualizacją więcej opcji dynamicznego tła oraz wskaźnik Auto HDR w przypadku włączenia takiej opcji. Programiści wprowadzili też ikonki "Optimized for X|S" dla większej przejrzystości w wyborze gier, które doczekały się optymalizacji dla nowych konsol.

Najważniejsza nowość, która dostępna jest również dla posiadaczy Xbox One, to wprowadzenie zakładki informującej o nadciągających grach w programie Xbox Game Pass. Subskrybenci tej usługi mogą przeglądać takie tytuły i preloadować je jeszcze przed ich premierą w Xbox Game Pass. Oznacza to, że w oczekiwaniu na ujawnione już gry w Xbox Game Pass można zacząć pobierać ich pliki przed odblokowaniem danego tytułu. Microsoft informuje, że taka funkcja nie będzie dotyczyć wszystkich gier dostępnych w Xbox Game Pass.

Cały czas czekamy na pełne ujawnienie grudniowych nowości w Xbox Game Pass. Prawdopodobnie jedną z najważniejszych gier tego miesiąca będzie Control, na co wskazują aluzje czynione przez Microsoft.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/11/30/november-2020-xbox-console-update/
https://www.gamesradar.com/the-first-xbox-series-x-console-update-lets-you-pre-load-games-heading-to-game-pass/

Tagi: aktualizacja systemu firmware Xbox xbox series x