Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.12.2020 07:34
Sega Venus
1011V

Sega Venus. Firma pokazała po raz pierwszy prototyp "przenośnego Mega Drive'a"

Sega świętuje 60 rocznicę powstania firmy. Z tej okazji zaprezentowano po raz pierwszy w historii prototyp Segi Nomad, nazwany "Sega Venus".

Sega opublikowała nowy materiał wideo, w którym firma zaprezentowała coś, czego nie widzieliśmy nigdy wcześniej. Chodzi o sprzęt, który otrzymał nazwę "Sega Venus". Był to prototyp Segi Nomad, czyli przenośnej konsoli japońskiej firmy, która trafiła do sprzedaży na rynek amerykański w październiku 1995 r.

Sprzęt, na którym można było odpalać tytuły znane z poczciwego Mega Drive'a, zasilany 6 bateriami AA nie zapewniał odpowiednio długiego czasu zabawy na takim pakiecie "paluszków". Maksymalny czas rozgrywki wynosił 3 godziny. Konsola, która była pierwszym "16 bitowym handheldem" właśnie za ten aspekt działania była mocno krytykowana. Finalnie w USA sprzedał się tylko milion konsol Sega Nomad.

Sega zaprezentowała w swoim filmiku, który znajdziecie poniżej prototyp rzeczonego handhelda, nazwany Sega Venus. To pierwszy raz, kiedy japońska firma pokazuje ten hardware.

Tagi: sega venus