Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.11.2020 20:05
Sprawdźcie polskie dubbing Sackboy: Wielka Przygoda.
2313V

Sackboy: Wielka Przygoda bez natywnego 4K na PS5. Gra działa w 720p na PS4

Sumo Digital przygotowało przyjemną platformówkę na start nowej generacji, ale deweloperzy nie zaoferowali graczom natywnego 4K przy 60 klatkach na sekundę na nowej generacji. Tytuł wykorzystuje dynamiczną rozdzielczość, by zapewnić oczekiwaną płynność animacji.

Sackboy: Wielka Przygoda to bardzo ciekawa, relaksująca platformówka, o której miałem okazję wspomnieć na portalu w zeszłym tygodniu. Nie możemy tutaj mówić o najmocniejszej produkcji Sony na start nowej generacji, ale jest to bez wątpienia tytuł, w który warto zagrać – szczególnie w kooperacji z młodszymi domownikami.

Z pozycją zmierzyło się Digital Foundry, które potwierdza, że Sackboy: Wielka Przygoda działa na PlayStation 5 w dynamicznym 4K przy 60 klatkach na sekundę – przez większość czasu tytuł wyświetla obraz w około 75% pełnego 4K. Sytuacja wypada gorzej na PlayStation 4 Pro (1080p) i PlayStation 4 (720p).

Niższa rozdzielczość jest zapewne spowodowana dużą liczbą obiektów na ekranie oraz zaawansowanym technikom wykorzystywanym na PS5 (oświetlenie + cienie). Na PlayStation 4 nie znajdziemy takich efektów, a dodatkowo niektóre detale poziomów zostały usunięte – wszystko by zapewnić 60 klatek na sekundę. Co ciekawe, choć w trakcie rozgrywki mamy otrzymać taką płynność, to jednak na bazowym PS4, gracze mogą doświadczać spadków w przypadku przerywników filmowych.

Sytuacja jest interesująca, ponieważ wygląda to tak, jakby faktycznie Sackboy: Wielka Przygoda był na początku stworzony na PS5, a dopiero później przeniesiony na PS4 – z tego powodu usunięto część efektów z pierwotnej wersji.

Sprawdźcie polski dubbing Sackboy: Wielka Przygoda.

Źródło: https://wccftech.com/sackboy-a-big-adventure-ps5-not-full-4k-ps4-720p/

Tagi: Sackboy: Wielka Przygoda Sony Interactive Entertainment Sumo Digital