Forza Horizon 5 potrzebuje nowych specjalistów. Tester z Rockstar Games zajmie się grą

Gry
3882V
Forza Horizon 5 potrzebuje nowych specjalistów. Tester z Rockstar Games zajmie się grą
Wojciech Gruszczyk | 31.10.2019, 16:36

Playground Games nie próżnuje. Twórcy z Wielkiej Brytanii pracują jednocześnie nad dwoma dużymi produkcjami AAA, więc z tego powodu studio potrzebuje nowych specjalistów. Nad Forza Horizon 5 będzie czuwał tester z Rockstar Games.

Playground Games dołączyło do rodziny Microsoftu i najwidoczniej zespół otrzymał ogromne wsparcie finansowe, dzięki któremu studio zostało znacząco rozbudowane. Teraz twórcy nie pracują już wyłącznie nad wyścigami, a zespół otrzymał za zadanie rozwijanie tajnego RPG-a.

Studio poszukuje kolejnych 25 pracowników, którzy zajmą się przygotowaniem Forza Horizon 5. Twórcy potrzebują specjalistów z wielu dziedzin – od projektowania poziomów, wykonawcy pojazdów, a nawet twórcy bohaterów. Możemy podejrzewać, że część pracowników z głównego zespołu Forzy zostało oddelegowanych do nowego projektu, więc Playground Games musi załatać dziury.

Sytuacja jest ciekawa, ponieważ do zespołu dołączył Nathan Buchanan – Brytyjczyk był przez 16 lat pracownikiem Rockstar Games. Na początku pracował jako zwykły tester, a następnie przez siedem lat i 10 miesięcy dowodził całą grupą specjalistów, których zadaniem było znajdowanie błędów. Teraz Buchanan będzie jednym z producentów nowej Forzy.

Playground Games w ostatnich tygodniach zatrudniło szereg deweloperów do wspomnianego RPG-a, ale nadal Brytyjczycy posiadają 40 wakatów i szukają najróżniejszych specjalistów. Na obie gry prawdopodobnie zaczekamy przynajmniej kilka lat.

Mateusz, dzięki za link!

Na naszym serwisie również sprawdzicie:

Źródło: https://www.trueachievements.com/n39499/forza-horizon-5-release-date

Komentarze (26)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper