Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.11.2020 12:20
Valhalla
3343V

Assassin's Creed Valhalla. Patch 1.04 psuje framerate na PS5. Zaskakujące problemy na konsoli Sony

Assassin's Creed Valhalla doczekała się ważnej aktualizacji 1.04, która - oprócz naprawy masy bugów - przyniosła przede wszystkim nowe tryby graficzne dla PS5, XSX i XSS. Niestety okazuje się, że nie wszystko poszło po myśli Ubisoftu.

Patch 1.04 miał usprawniać wydajność Valhalli, ale wielu posiadaczy PS5 skarży się, że gra zaczęła po zainstalowaniu aktualizacji gubić klatki, często spadając grubo poniżej 50 fps, co się nie zdarzało w poprzedniej wersji.

Sprawę możecie sprawdzić sami poniżej na filmiku. Gra w trybie Performance zaczęła dzialać na PS5 wyraźnie gorzej, niż dawniej. Problem zgłasza wiele osób m.in. na Twitterze. Redaktorzy DigitalFoundry potwierdzają, że z grafiką na PS5 występują problemy po instalacji patcha i rekomendują "by go nie instalować". 

Aktualizacja 1.04 miała też rozwiązać problem z darciem ekranu na XSX, co jest największym defektem wizualnym tej wersji  Assassin's Creed Valhalla. Niestety nadal całkowicie nie wyeliminowano "screen tearingu". Niepożądany efekt kłuje w oczy posiadaczy nowej konsoli Microsoftu - chociaż zdarza się rzadziej, niż dawniej.

Największą atrakcją patcha 1.04 jest wprowadzenie trybu 60 fps na Xbox Series S.

Źródło: https://www.vg247.com/2020/11/27/assassins-creed-valhalla-patch-1-0-4-problems/

Tagi: Assassin's Creed Valhalla Ubisoft