Iza Łęcka Iza Łęcka 26.11.2020 12:25
dualsense ps5
1999V

PS5 nie kupimy w stacjonarnych sklepach do końca roku. PlayStation España potwierdza sprzedaż online

Przed końcem roku na rynku pojawi się nowa partia PlayStation 5, jednak wiele na to wskazuje, że nie powinniśmy się nastawiać na zakup urządzenia w stacjonarnych sklepach. Hiszpański oddział PlayStation zapowiedział sprzedaż wyłącznie w cyfrowej dystrybucji.

Wczoraj Sony ogłosiło kapitalne przyjęcie PlayStation 5, zapewniając jednocześnie, że jeszcze przed końcem roku do sklepów trafi druga partia urządzeń. Oprócz zapowiedzi, nie poznaliśmy konkretnej liczby wyprodukowanych egzemplarzy PS5, tym bardziej nie wiemy, ile konsol zostanie udostępnionych do sprzedaży w polskich sklepach. Hiszpański oddział PlayStation zdradził jednak informację, która może być kluczowa dla graczy planujących nabycie konsoli jeszcze przed świętami.

Niestety, prawdopodobnie nie możemy liczyć, że w grudniu staniemy w tradycyjnej kolejce i dokonamy zakupu PlayStation 5 w stacjonarnych sklepach – według PlayStation España, sprzedaż będzie dostępna „wyłącznie online”.

„Przypominamy, że nowa partia #PS5, która będzie dostępna przed końcem roku zostanie udostępniona do sprzedaży wyłącznie online. W sklepach stacjonarnych nie będzie żadnych egzemplarzy”.

Możemy podejrzewać, że wskazane doniesienia będą odnosić się do wszystkich krajów, gdzie ponownie udostępnione zostaną urządzenia. Analogicznej sytuacji doświadczyliśmy w przypadku sprzedaży premierowej – wszystkie oddziały oferowały next-geny wyłącznie poprzez cyfrowe sklepy.

W dobie światowej pandemii i utrzymywania dystansu społecznego, wskazana forma dystrybucji wydaje się jak najbardziej uzasadniona i zrozumiała. Słysząc jednak o grupach wykupujących prawie 3500 PlayStation 5, czy rodzicach walczących o wolny egzemplarz przez 13 godzin, trudno oczekiwać na komfortowy dostęp do konsoli w okresie świątecznego szaleństwa.

Źródło: Twitter: PlayStationES

Tagi: PlayStation PlayStation 5 PS5 Sony