Iza Łęcka Iza Łęcka 26.11.2020 09:49
PlayStation 5 konsola PS5
4409V

PS5 osiąga globalny sukces. Przedstawiono nieoficjalne wyniki sprzedaży

Sony rozpoczęło nową generację z przytupem, pobijając część wyników i osiągając spory sukces. Na podanie oficjalnych rezultatów sprzedaży PS5 przyjdzie jeszcze czas, jednak najnowsze doniesienia z kolejnych krajów potwierdzają bardzo dobrą dyspozycję na wszystkich najważniejszych rynkach.

PlayStation 5 osiągnęło sukces, ale japoński gigant wciąż nie pokusił się o przekazanie danych sprzedaży konsoli. Wkrótce powinniśmy spodziewać się ujawnienia najważniejszych szczegółów, tymczasem możemy już potwierdzić, że wyprzedano wszystkie dostępne zestawy.

W Sieci pojawiły się nieoficjalne rezultaty przedstawione przez VGChartz – zgodnie z udostępnionymi przez redakcję informacjami, Sony miało sprzedać około 2,1-2,5 mln egzemplarzy PlayStation 5 w trakcie dwóch premier (12.11 i 19.11). Wskazano, że w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku, Japonii, Australii, Nowej Zelandii oraz Singapurze przekazano od 1,3 do 1,6 mln pudełek z PS5, natomiast na Europę i resztę świata przypadło 800-900 tysięcy egzemplarzy, choć w głównej mierze przedstawione liczby dotyczą zakupów ze Starego Kontynentu.

Źródła VGChartz podają, że w Wielkiej Brytanii sprzedano około 230-280 tysięcy next-genów Sony, we Francji 105-125 tysięcy, natomiast w Niemczech 115-140 tysięcy PlayStation 5. Musimy jednak podkreślić, że informacje nie są oficjalne – na te przyjdzie nam jeszcze zaczekać.

Dla porównania, premiera poprzedniej generacji Sony również cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W ciągu dwóch pierwszych tygodni od debiutu PlayStation 4 uzyskało sprzedaż na poziomie 2,1 mln. Najnowszy sprzęt na pewno przebił ten wynik, jednak japoński gigant jeszcze wstrzymuje się z konkretnymi ogłoszeniami.

Źródło: https://www.psu.com/news/report-ps5-sales-hit-an-estimated-2-1-2-5-million-units-at-launch/

Tagi: playstation 5 ps5 sony sprzedaż wyniki sprzedaży