Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.11.2020 20:13
Zlatan Ibrahimović vs EA
1676V

FIFA i EA muszą się tłumaczyć. Zlatan Ibrahimović nie daje za wygraną, ale wydawca odpiera zarzuty

Zlatan Ibrahimović nie może pogodzić się z wykorzystaniem jego wizerunku przez EA Sports. Piłkarz AC Milan przedstawił właśnie ostatnie wyniki serii FIFA i potwierdza, że zamierza zająć się sprawą ze swoimi znajomymi.

Zlatan Ibrahimović opublikował w tym tygodniu zaskakującą wiadomość. Piłkarz AC Milan stwierdził , że nigdy nie udzielił licencji na wykorzystanie swojego nazwiska oraz wizerunku w grach od EA Sports. Piłkarz podejrzewa, że to FIFA Pro jest odpowiedzialna za udostępnienie odpowiedniej zgody, ale najwidoczniej Szwed chce zająć się sprawą na poważnie.

Piłkarz opublikował dzisiaj kolejną wiadomość, w której pokazał, że Electronic Arts systematycznie zarabia ogromne pieniądze na serii FIFA oraz trybie FIFA Ultimate Team, a najwidoczniej – Ibra nie ma z tego żadnych profitów.

Zlatan Ibrahimovic - wyniki EA

W sprawie wypowiedział się także Gareth Bale, który również nie udzielił zgody, by jego wizerunek pojawiał się w grach EA Sports:

Na zarzuty postanowiło odpowiedzieć Electronic Arts, według którego EA Sports zostało wciągnięte w spór innych osób. Firma podkreśla, że ma wszystkie umowy i dba o licencje na każdego piłkarza znajdującego się w grach.

„Jesteśmy świadomi dyskusji na temat licencjonowania graczy w EA Sports FIFA. Obecna sytuacja rozgrywająca się w mediach społecznościowych jest próbą wciągnięcia FIFA 21 w spór między wieloma osobami trzecimi i ma niewiele wspólnego z EA Sports. Aby było jasne, mamy umowne prawa do uwzględnienia w naszej grze podobieństwa wszystkich graczy. Jak już wspomniano, licencje te nabywamy bezpośrednio od lig, zespołów i poszczególnych graczy. Ponadto współpracujemy z Fifpro, aby zapewnić, że możemy włączyć do gry tak wielu graczy, jak tylko możemy, aby stworzyć najbardziej autentyczną grę. W tych przypadkach, nasze prawa do podobieństwa graczy są przyznawane na mocy umowy klubowej z AC Milan i naszej długoletniej wyłącznej współpracy z Premier League, która obejmuje wszystkich graczy Tottenhamu Hotspur”

Źródło: Autor zdjęcia: sbonsi (shutterstock)
https://www.facebook.com/ZlatanIbrahimovic
https://www.theguardian.com/football/2020/nov/24/zlatan-ibrahimovic-and-gareth-bale-question-use-of-images-in-fifa-21

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 21