Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.11.2020 19:11
Zlatan Ibrahimović AC Milan
1701V

FIFA i EA nielegalnie wykorzystują wizerunek Zlatana Ibrahimovicia? Piłkarz chce zbadać sprawę

Zlatan Ibrahimović opublikował w mediach społecznościowych zaskakującą wiadomość. Piłkarz AC Milan stwierdził, że nigdy nie udostępnił swojego wizerunku Electronic Arts i nie wie, dlaczego firma wykorzystuje jego nazwisko oraz twarz w kolejnych odsłonach gier z serii FIFA.

Zlatan Ibrahimović ma już 39 lat, ale Szwed rozpoczął sezon Serie A w wielkim stylu – wczoraj dzięki jego dwóm trafieniom AC Milan wygrał z Napoli, a sam piłkarz ma już dziesięć goli na koncie i został liderem klasyfikacji strzelców.

Piłkarz wciąż imponuje dyspozycją i najwidoczniej Ibrahimoviciowi nie podoba się jego aktualna statystyka z FIFA 21. Zlatan napisał na Facebooku zaskakującą wiadomość – zawodnik nie zezwolił EA Sports na wykorzystywanie nazwiska oraz twarzy w serii FIFA.

Zlatan vs FIFA

Problemem według Zlatana może być FIFA Pro, ale piłkarz nie jest świadom, że jest członkiem tej Międzynarodowej Federacji Piłkarzy Zawodowych, która według informacji zrzesza około 60 tysięcy piłkarzy z 65 krajów.

Zlatan podkreśla, że nigdy nie zezwolił na zarabianie na swojej osobie:

„I na pewno nigdy nie pozwoliłem FIFA ani Fifpro na zarabianie pieniędzy używając mojej osoby. Ktoś przez te wszystkie lata zarabia na moim nazwisku i mojej twarzy bez żadnej umowy. Czas to zbadać”

Sytuacja jest mocno zaskakująca, ale trudno uwierzyć, by Electronic Arts nie zadbało o odpowiednią licencję. Sprawdźcie naszą recenzję FIFA 21 oraz zerknijcie na rozbudowany poradnik do najnowszej gry EA Sports.

Źródło: Facebook: ZlatanIbrahimovic
Zdjęcie: Xinhua / PressFocus

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 21 Zlatan Ibrahimović