Metal Gear Solid Remake ekskluzywnie na PS5 i PC? Metal Gear Solid wyciekł na Tajwanie

Gry (plotka)
5246V
Metal Gear Solid Remake ekskluzywnie na PS5 i PC? Metal Gear Solid wyciekł na Tajwanie
Iza Łęcka | 23.09.2020, 08:02

Czy Sony przygotowuje prawdziwą bombę, która zachęci wielu graczy do sięgnięcia po PlayStation 5? Zgodnie z najświeższymi plotkami, Metal Gear Solid Remake powstaje, natomiast na Tajwanie pojawił się Metal Gear Solid przygotowany na PC. Ta druga wiadomość może potwierdzać istnienie pełnego odświeżenia cenionej przygody.

Już wczoraj pojawiła się plotka, według której Konami chce przypomnieć graczom o marce Metal Gear Solid, natomiast obecnie mamy dowody, że Japończycy mogli nie zapomnieć o cenionym IP.

Tajwański odpowiednik PEGI dodał do swojej bazy danych Metal Gear, Metal Gear Solid, Metal Gear Solid 2: Substance oraz Konami Collector’s Series: Castlevania and Contra. Wszystkie gry są przygotowywane dla graczy na PC i najpewniej są to proste porty, które trafią na między innymi Steam. Zdjęcia z bazy The Taiwan Digital Game Rating Committee znajdziecie poniżej.

Wyciek z Tajwanu ma jednak potwierdzać znacznie okazalsze ogłoszenie. Już wczoraj, przed informacjami z The Taiwan Digital Game Rating Committee, RedGamingTech informował o Metal Gear Solid Remake. Tytuł ma być przygotowany ekskluzywnie na PlayStation 5 i PC, jednak YouTuber nie otrzymał konkretnych informacji dotyczących progresu prac nad odświeżeniem legendarnego, klimatycznego klasyka.

Również i w tej kwestii Sony miało zadbać o ekskluzywność – podobnie jak w przypadku Final Fantasy XVI oraz Final Fantasy VII Remake. Nie wiemy jednak, czy mamy do czynienia z czasową wyłącznością czy też Japończycy wykupili stały dostęp do produkcji.

RedGamingTech podkreśla, że źródło jest w 100% przekonane o jednej kwestii: Metal Gear Solid powróci jako pełny remake, a nie zwykły port, czy też prosty remaster. Dziennikarze otrzymali także wiadomość o powrocie Metal Gear Solid 2, Metal Gear Solid 3 i Metal Gear Solid 4, ale w tym wypadku możemy raczej mówić o zwykłych odświeżeniach (remastery), które mogą trafić na inne platformy.

Warto wspomnieć, że w ostatnim czasie Konami zarejestrowało Zone of the Enders, natomiast entuzjaści marki PlayStation błagają Sony o wykupienie Konami.

Metal Gear Solid Remake ekskluzywnie na PS5 i PC? Metal Gear Solid wyciekł na Tajwanie

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/09/metal-gear-metal-gear-solid-metal-gear-solid-2-substance-and-konami-collectors-series-castlevania-and-contra-rated-for-pc-in-taiwan https://www.pushsquare.com/news/2020/09/rumour_metal_gear_solid_is_getting_a_full_remake_and_its_a_ps5_console_exclusive

Komentarze (213)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper