Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.11.2020 17:24
Xbox logo
1593V

Xbox ma trafić na telewizory w 2021 roku. Gracze otrzymają dostęp do Xbox Game Pass

Microsoft jest na dobrej drodze, by móc oficjalnie mówić o Xboksie jako usłudze lub nawet aplikacji. Jeśli wszystko się uda, to w przyszłym roku na telewizorach pojawi się Xbox App, dzięki któremu gracze otrzymają dostęp do Xbox Game Pass.

Microsoft nie rezygnuje z rozwijania chmury i chce ją oferować na kolejnych urządzeniach. Już kilka miesięcy temu informowaliśmy o współpracy amerykańskiej korporacji z Samsungiem, na mocy której nowe telewizory mają otrzymać dostęp do Xbox Game Pass i najwidoczniej wszystko zmierza w odpowiednim kierunku, by zapewnić graczom Cloud Gaming na ekranach TV.

Dziennikarz TheVerge podczas rozmowy z Philem Spencerem poruszył temat aplikacji Xbox na telewizorach – szef marki Xbox wspomniał o potencjalnej premierze:

„Myślę, że zobaczycie to w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Nie sądzę, żeby cokolwiek nas przed tym powstrzymało.”

Redakcja potwierdza, że te słowa został wypowiedziane w odpowiedzi na pytanie dotyczące przekształcenia Xboksa w aplikację dla telewizorów. Taka propozycja pozwoli graczom korzystać z możliwości Cloud Gamingu (xCloud) na kolejnych maszynach – aktualnie chmura Microsoftu działa na urządzeniach mobilnych.

Szef marki Xbox powiedział również, że telewizory nie będą ostatnimi urządzeniami, na których zadziała xCloud. Firma myśli o hybrydowym połączeniu sprzętu z chmurą.

„Gdy myślimy o xCloud, który jest naszą wersją Stadii lub Luny, myślę, że to, co musi ewoluować, to gry, które faktycznie działają pomiędzy hybrydowym środowiskiem chmury a lokalnymi możliwościami obliczeniowymi. To naprawdę hybryda pomiędzy tymi dwoma środowiskami.”

Dziennikarz TheVerge przypomniał o możliwości, która ma trafić w przyszłym roku na konsole – gracze na Xboksach Series X|S sprawdzą wersję demo z chmury lub będą grać w produkcję przez xCloud, gdy jednocześnie będzie pobierać się wersja z Xbox Game Pass.

Źródło: https://www.theverge.com/2020/11/24/21612714/microsoft-xbox-app-tv-xcloud-streaming-app

Tagi: chmura Cloud Gaming Xbox xcloud