Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.10.2020 01:29
Xbox Game Pass Logo
8402V

Xbox Game Pass otrzyma natychmiastowy dostęp do gier. Microsoft pracuje nad kapitalną funkcją

Microsoft pracuje nad funkcją, która zainteresuje wielu klientów Xbox Game Pass. Gracze nie będą zmuszeni do długiego pobierania produkcji, by sprawdzić fragment i zdecydować, czy są zainteresowani ogrywaniem całego tytułu.

Microsoft stara się na każdym kroku rozbudować swoją ofertę Xbox Game Pass, ale firma nie liczy tylko na nowe gry, a stara się także zadbać o szereg potrzebnych funkcji. Jedną z takich opcji jest natychmiastowy dostęp do produkcji.

Jeden z graczy podjął temat wykorzystania chmury w Xbox Game Pass na konsolach i PC – gracze mogliby włączyć grę bez pobierania i sprawdzić, czy są zainteresowani tytułem. Identycznie sytuacja działa na urządzeniach mobilnych, ale tutaj jak wiadomo nie ma potrzeby pobierania pozycji. W przypadku Xboksa i komputerów osobistych – byłaby to jedynie opcja do czasu pobrania całej produkcji.

Na wiadomość odpowiedział Phil Spencer, który potwierdził, że taka funkcja znajduje się na „długiej liście fajnych rzeczy”. Zespół xClouda zamierza wprowadzić opcję, ale nie możemy liczyć na szybką premierę.

„Jednak chcemy, by gracze na konsolach i komputerach PC mogli przeglądać [gry] tak samo łatwo, jak gracze na urządzeniach mobilnych, to dobra funkcja Game Passa”

W Xbox Game Pass znajduje się teraz 385 produkcji, a lista wciąż rośnie. Część tytułów zajmuje sporo, więc taka opcja byłaby na pewno świetną propozycją dla wielu graczy – oczywiście w tej sytuacji musielibyśmy się liczyć z pewnymi problemami związanymi z połączeniem, ale część graczy na pewno bardzo chętnie skorzysta z tej propozycji.

Szef marketingu Xboksa potwierdził dzisiaj, że Microsoft nie zamierza podwyższać cen gier na nowej generacji. Firma stawia na usługi.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-10-07-microsoft-says-using-xcloud-to-demo-game-pass-games-on-pc-and-xbox-on-the-list-of-things-its-working-on

Tagi: microsoft xbox Xbox Game Pass