Iza Łęcka Iza Łęcka 24.11.2020 07:36
PS5 i PS Plus
5593V

PS5 jest najważniejsze w 2020 roku, ale Sony przygotowuje niespodzianki dotyczące PS Plus i PS Now

Sony do końca 2020 roku skupia się na promocji PS5, które zadebiutowało na kolejnych rynkach i zasadniczo jest wyprzedane na całym świecie. Nie oznacza to jednak, że gigant branży nie planuje kolejnych działań: w przyszłym roku poznamy ważne ogłoszenia dotyczące PS Plus i PS Now.

Listopadowa oferta PS Plus zapewniła graczom całą gamę interesujących gier, jednak Sony wciąż nie podjęło konkretnej decyzji dotyczącej rozbudowy PS Plus Collection. Nie ulega jednak wątpliwości, że Japończycy nie zapominają o swoich usługach i pracują nad kolejnymi rozwiązaniami dotyczącymi PS Plus, czy też PS Now.

Podczas rozmowy z dziennikarzem GQ z okazji europejskiej premiery PlayStation 5, Jim Ryan potwierdził plany Sony. W 2020 roku japoński gigant branży gier skupia się wyłącznie na promocji PS5, ale firma planuje ciekawe ruchy związane z usługami na przyszły rok:

„PS Now i Plus są dla nas dzisiaj bardzo ważne. W tym roku staramy się skupić na PlayStation 5 i grach, ale nie oznacza to, że nie myślimy szczegółowo o naszych usługach i znajdziemy kilka całkiem interesujących rzeczy, które w pewnym momencie znajdą się w centrum uwagi.”

Co więcej, CEO PlayStation zwrócił szczególną uwagę na zmieniającą się sytuację w branży i coraz bardziej umacniającą się rolę rozgrywki w chmurze. W tym zakresie Sony również planuje kolejne inwestycje, choć Ryan nie pokusił się o więcej szczegółów:

„Odkąd poważnie mówimy o PS5, to naprawdę pozytywnie oceniam przyszłość, która czeka nas w ciągu najbliższych pięciu, sześciu, siedmiu lat, a potem, kto wie? Myślę, że w ciągu najbliższych kilku lat to chmura stanie się prawdopodobnie ważniejsza, mimo że nadal pojawiają się wyzwania związane z modelem biznesowym i technologią. Tak się składa, że kontynuujemy nasze badania i nasze inwestycje i przyglądamy się temu bardzo uważnie.”

Kilka dni temu szef PlayStation zasugerował odpowiedź Sony na Xbox Game Pass, dlatego też powinniśmy coraz uważniej przyglądać kolejnym decyzjom dotyczącym abonamentów. Propozycja Microsoftu cieszy się coraz większą popularnością, więc japoński producent może szukać rozwiązania w połączeniu możliwości PS Plus i PS Now. Na razie jednak musimy czekać na oficjalne ogłoszenia.

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5-was-sonys-focus-this-year-but-interesting-stuff-planned-for-ps-plus-and-now-says-jim-ryan

Tagi: playstation 5 playstation plus ps plus ps5 Sony